Mecz towarzyski. USA - Wenezuela 0-3 (0-3)

9 czerwca na Nippert Stadium w Cincinnati odbył się pojedynek towarzyski pomiędzy drużynami USA i Wenezueli. Mecz zakończył się zwycięstwem Wenezueli 3-0. Na stadionie zasiadło 23 955 widzów.

J. Savarino 30'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Wenezueli w 16. minucie spotkania, gdy José Rondón strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Jhon Murillo.

Jedenastka USA ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Wenezueli, zdobywając kolejną bramkę. Po pół godzinie gry wynik na 0-2 podwyższył Jefferson Savarino.

W 36. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił José Rondón z Wenezueli. Przy strzeleniu gola pomagał Tomás Rincón.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Na drugą połowę reprezentacja USA wyszła w zmienionym składzie, za Aaron Longa, Gyasiego Zardesa weszli Walker Zimmerman, Jozy Altidore. Także drużyna Wenezueli wyszła w zmienionym składzie, za Roberta Rosalesa wszedł Ronald Hernández. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom USA: Wilowi Trappowi w 47. i Walkerowi Zimmermanowi w 48. minucie.

W 61. minucie Tomás Rincón zastąpił Josefa Martíneza. W 62. minucie arbiter pokazał kartkę Duane Holmesowi, piłkarzowi USA. W tej samej minucie trener USA postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Westona McKenniego. Na boisko wszedł Duane Holmes, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 62. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Wenezueli: Jefferson Savarino, Jhon Murillo, José Rondón, Yangel Herrera, na ich miejsce weszli: Juan Añor, Darwin Machís, Luis Seijas, Arquímedes Figuera. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tylera Boyda, Tima Reama zajęli: Jordan Morris, Daniel Lovitz.

Jhon Carlos Chancellor Cedeño
46′ Aaron Long
Luis Enrique Del Pino Mago
Matt Miazga
Roberto José Rosales Altuve46′
78′ Tim Ream
Mikel Villanueva Álvarez
Paul Joseph Arriola Hendricks
Yangel Clemente Herrera Ravelo89′
62′ Weston McKennie
Junior Leonardo Moreno Borrero
Cristian Roldan
Tomás Eduardo Rincón Hernández61′
47′ Wil Trapp
Jefferson David Savarino Quintero  30′ 65′
46′ Gyasi Zardes
José Salomón Rondón Giménez  16′, 36′ 79′
62′ Tyler Boyd
Pablo Alejandro Bonilla Serrada
78′ Daniel Lovitz
Ronald José Hernández Pimentel46′
46′ 48′ Walker Zimmerman
Yordan Hernando Osorio Paredes
62′ 62′ Duane Holmes
Juan Pablo Añor Acosta65′
46′ Jozy Altidore
Arquímedes José Figuera Salazar89′
62′ Jordan Morris
Luis Manuel Seijas Gunther79′

Fernando Luis Aristeguieta de Luca

Darwin Daniel Machís Marcano66′

Josef Alexander Martínez61′

Jedenastka USA miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia nie ukarał reprezentantów Wenezueli żadną kartką, natomiast piłkarzom USA przyznał trzy żółte.

Reprezentacja USA w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Wenezueli w drugiej połowie wymieniła sześciu zawodników.