Mecz towarzyski. USA - Kostaryka 1-0 (0-0)

1 lutego na Dignity Health Sports Park w Carson odbył się mecz towarzyski pomiędzy drużynami USA i Kostaryki. Pojedynek zakończył się zwycięstwem USA 1-0. Starcie obejrzało 9 172 widzów.

U. Llanez 50'

Już w pierwszych minutach jedenastka USA próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ronaldowi Matarricie z reprezentacji Kostaryki. Była to 26. minuta spotkania.

Drugą połowę jedenastka Kostaryki rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ulisesa Segurę, Ariela Lassitera weszli Luis Díaz, Randall Leal.

Na początku drugiej połowy jedyną bramkę z karnego zdobył Ulysses Llanez dla reprezentacji USA. Bramka padła w tej samej minucie. W 62. minucie za Aaron Longa wszedł Mark McKenzie.

W tej samej minucie w drużynie USA doszło do zmiany. Gyasi Zardes wszedł za Jesusa Ferreirę. W 63. minucie w jedenastce Kostaryki doszło do zmiany. Joseph Mora wszedł za Ronalda Matarritę. Chwilę później trener USA postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Brendena Aaronsona. Na boisko wszedł Brandon Servania, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Ulyssesowi Llanezowi z USA. Między 70. a 78. minutą, boisko opuścili reprezentanty USA: Ulysses Llanez, Sean Johnson, Samuel Vines, na ich miejsce weszli: Jonathan Lewis, Bill Hamid, Chase Gasper. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yeltsina Tejedy, Johana Venegasa, Marcosa Ureny zajęli: Bernald Alfaro, Cristopher Núñez, Manfred Ugalde.

Kostaryka
76′ Sean Johnson
Esteban Alvarado Brown
Reggie Cannon
Keyner Yamal Brown Blackwood
62′ Aaron Long
Keysher Fuller Spence
77′ Samuel Vines
Giancarlo Gonzalez
Walker Zimmerman
Ronald Alberto Matarrita Ulate26′ 63′
Paul Arriola
Johan Alberto Venegas Ulloa78′
66′ Brenden Aaronson
David Alberto Guzmán Pérez
Sebastian Lletget
Ulises Segura Machado46′
Jackson Yueill
Yeltsin Tejeda70′
62′ Jesus Ferreira
Marcos Urena Porras78′
 50′ (k.) 69′ 73′ Ulysses Llanez Jr.
Ariel Daniel Lassiter Acuña46′
76′ Bill Hamid
Luis Gabriel Alpízar Sibaja
Julian Araujo
Aarón Moises Cruz Esquivel
77′ Chase Gasper
Bernald Alfaro Alfaro70′
Justen Glad
Pablo Cesar Arboine Carmona
62′ Mark McKenzie
Joseph Martín Mora Cortéz63′
Christian Cappis
Luis Mario Díaz Espinoza46′
66′ Brandon Servania
Kevin Espinoza
73′ Jonathan Lewis
Randall Enrique Leal Arley46′
62′ Gyasi Zardes
Cristopher Antonio Núñez González78′

Jeikel Francisco Venegas Mc Carthy

Marvin Loría

Manfred Ugalde78′

Reprezentacja USA była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.