Mecz towarzyski. Ukraina - Estonia 1-0 (0-0)

W pojedynku towarzyskim, który rozegrany został 14 listopada, reprezentacja Ukrainy wygrała z Estonią 1-0 (0-0). Mecz na Slavutych-Arena w Zaporożu obejrzało 11 756 widzów.

Towarzyskie
2019-11-14 18:00 | Stadion: Slavutych-Arena | Widzów: 11756 | Arbiter: J. Martínez Munuera
Ukraina
Estonia
1
0
R. Bezus 90'

Od pierwszych minut drużyna Ukrainy zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Estonii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Ukrainy wyszła w zmienionym składzie, za Serhieja Sydorczuka, Viktora Tsygankova, Wiktora Kowalenkę, Mykolę Matviyenkę weszli Dmytro Ivanisenya, Roman Bezus, Vitaliy Buyalskyy, Artem Shabanov. Także drużyna Estonii wyszła w zmienionym składzie, za Gerta Kamsa wszedł Taijo Teniste. W 51. minucie kartką został ukarany Mattias Käit, reprezentant Estonii.

W 63. minucie Mihkel Ainsalu został zastąpiony przez Ilję Antonova. Między 63. a 76. minutą, boisko opuścili reprezentanty Estonii: Frank Liivak, Henri Anier, Mattias Käit, na ich miejsce weszli: Sergei Zenjov, Erik Sorga, Konstantin Wasiljew. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andrija Jarmołenki, Jewhena Szachowa zajęli: Marian Shved, Volodymyr Shepelev. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nikitę Baranova z Estonii, a w 83. minucie Eduarda Sobola z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie trener Estonii postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Sandera Puriego wszedł Ken Kallaste, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Estonii nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu kartkę otrzymał Sergei Zenjov z reprezentacji Estonii.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Ukrainy w końcu przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej drugiej minucie starcia bramkę zdobył Roman Bezus.

Matvei Igonen
46′ Mykola Matvienko
Nikita Baranov77′
Igor Plastun
Gert Kams46′
83′ Eduard Sobol
Märten Kuusk
Serhii Bolbat
Artur Pikk
46′ Wiktor Kowalenko
Sander Puri83′
46′ Serhiej Sydorczuk
Mihkel Ainsalu63′
76′ Jewhen Szachow
Mattias Käit51′ 71′
46′ Viktor Tsygankov
Vladislav Kreida
Artem Besedin
Henri Anier71′
66′ Andrij Jarmołenko
Frank Liivak63′
Yurii Pankiv
Sergei Lepmets
Andrij Pjatow
Marko Meerits
46′ Dmytro Ivanisenya
Ken Kallaste83′
Ołeksandr Karawajew
Karol Mets
Vitalii Mykolenko
Joonas Tamm
46′ Artem Shabanov
Taijo Teniste46′
46′  90′ Roman Bezus
Ilja Antonov63′
46′ Vitalii Buyalskyi
Martin Miller
76′ Volodymyr Shepelev
Henrik Ojamaa
66′ Marian Shved
Konstantin Wasiljew71′
Roman Yaremchuk
Erik Sorga71′

Sergei Zenjov63′ 87′

Jedenastka Ukrainy była w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu. Wyjątkowa nieporadność napastników Estonii była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Ukrainy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.