Mecz towarzyski. Turcja - Uzbekistan 2-0 (1-0)

W spotkaniu towarzyskim, które rozegrane zostało 2 czerwca, drużyna Turcji wygrała z Uzbekistanem 2-0 (1-0).

Towarzyskie
2019-06-02 20:00 | Stadion: Bahçeşehir Okulları Stadyumu | Widzów: 9000 | Arbiter: S. Jovanović
Turcja
Uzbekistan
2
0
M. Çelik 17',57'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Turcji w 17. minucie spotkania, gdy Mehmet Çelik zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał İrfan Kahveci.

W 36. minucie sędzia pokazał kartkę Dorukhanowi Toközowi, reprezentantowi Turcji. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Turcji.

Na drugą połowę drużyna Turcji wyszła w zmienionym składzie, za Yunusa Mallego, Efecana Karacę weszli Kenan Karaman, Ömer Şahiner.

Reprezentacja Uzbekistanu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Turcji, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie Mehmet Çelik ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

W 60. minucie Kuvondyk Ruziyev zastąpił Ostona Urunova. Niedługo później trener Uzbekistanu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Fozila Musaeva. Na boisko wszedł Doston Ibrokhimov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Eldor Shomurodov został zmieniony przez Temurkhuję Abdukholikov, co miało wzmocnić drużynę Uzbekistanu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dorukhana Toköza na Deniza Türüça w 83. minucie.

W 90. minucie karnego dla Turcja nie wykorzystał İrfan Kahveci. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Turcji doszło do zmiany. Emre Beloezoglu wszedł za İrfana Kahveciego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Eldorbek Suyunov
 17′, 57′ Mehmet Zeki Çelik
Farrux Sayfiyev
90′ (k.) 90′ İrfan Can Kahveci
Odil Akhmedov
46′ Efecan Karaca
Odiljon Khamrobekov
46′ Yunus Malli
Jaloliddin Masharipov
65′ Oguzhan Ozyakup
Fozil Musaev71′
36′ 83′ Dorukhan Toköz
Kuvondyk Ruziyev60′
66′ Enes Ünal
Islom Tukhtakhujaev
90′ Emre Beloezoglu
Oleg Zoteev
65′ Abdülkadir Ömür
Khurshid Giyosov
46′ Ömer Ali Şahiner
Doston Ibragimov71′
66′ Ozan Tufan
Sardor Mirzayev
83′ Deniz Türüç
Oston Urunov60′
46′ Kenan Karaman
Temurkhuja Abdukholikov71′
Güven Yalçın
Igor Sergeev

Jedenastka Turcji była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Reprezentacja Turcji zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Uzbekistanu żadną kartką, natomiast reprezentantom Turcji wręczył jedną żółtą.

Drużyna Turcji w drugiej połowie wymieniła sześciu zawodników. Natomiast jedenastka Uzbekistanu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.