Mecz towarzyski. Tunezja - Mauretania 1-0 (0-0)

6 września na Stade Olympique de Radès w Radès odbył się pojedynek towarzyski pomiędzy drużynami Tunezji i Mauretanii. Starcie zakończyło się zwycięstwem Tunezji 1-0. Na stadionie stawiło się 12 000 widzów.

Towarzyskie
2019-09-06 20:15 | Stadion: Stade Olympique de Radès | Widzów: 12000 | Arbiter: Ibrahim Nour El Din
Tunezja
Mauretania
1
0
A. Layouni 78'

Już w pierwszych minutach jedenastka Tunezji próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Moctarowi El Hacenowi i Aymanowi Ben Mohamedowi.

Na drugą połowę drużyna Tunezji wyszła w zmienionym składzie, za Jeremy'ego Dudziaka wszedł Ahmed Khalil. Także jedenastka Mauretanii wyszła w zmienionym składzie, za Abdoula Ba wszedł Yacoub Abeid. W 55. minucie w drużynie Tunezji doszło do zmiany. Bilel Saidani wszedł za Ellyesa Skhiriego.

W 62. minucie Taha Khenissi został zmieniony przez Amora Layouniego. W tej samej minucie trener Tunezji postanowił wzmocnić formację obronną i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Oussamę Haddadiego. Na boisko wszedł Ali Maâloul, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Między 62. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Mauretanii: Abdoulkader Thiam, Ibrahima Coulibaly, Moctar El Hacen, na ich miejsce weszli: Houssen Abderrahmane, Abdallahi Mahmoud, Abdoulaye Gueye. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Naïma Slitiego, Aymana Ben Mohameda zajęli: Salim Khelifi, Hamza Rafia.

W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Moustaphę Diawa z Mauretanii, a w 71. minucie Bilela Saidaniego z drużyny przeciwnej.

Mimo że reprezentacja Tunezji nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 102 ataki oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na 12 minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Amor Layouni. Przy strzeleniu gola asystował Hamza Rafia.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkami zostali ukarani Hamza Rafia z Tunezji i Yacoub Abeid z zespołu gości.

Namori Diaw
45′ 75′ Ayman Ben Mohamed
Bakary N'Diaye
Zied Boughattas
Abdoul Bocar Bâ46′
Mohamed Dräger
El Moustapha Diaw67′
62′ Oussama Haddadi
Abdoulkader Thiam68′
Yassine Meriah
Ibréhima Coulibaly72′
62′ Naïm Sliti
Mohamed Dellahi Yali
46′ Jeremy Dudziak
Moctar Sidi El Hacen El Ide45′ 78′
55′ Ellyes Skhiri
Mamadou Niass Ndiacko84′
62′ Taha Yassine Khenissi
Houssen Abderrahmane68′
62′ Ali Maâloul
Yacoub Aly Abeid46′ 90′
46′ Ahmed Khalil
El Hacen Lembrabott
62′ Salim Khelifi
Abdallahi Mohamed Mahmoud72′
75′ 90′ Hamza Rafia
Alassane Diop
55′ 71′ Bilel Saidani
Abdoulaye Sileye Gueye78′
Anice Badri
Boubacar Bagili84′
62′  78′ Amor Layouni
Yassin Cheikh El Welly

Sidi Abdoullah Touda79′

Jedenastka Tunezji była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę reprezentantom Tunezji, a w drugiej dwie. Zawodnicy gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.