Mecz towarzyski. Tunezja - Irak 2-0 (2-0)

W pojedynku towarzyskim, który rozegrany został 7 czerwca, drużyna Tunezji wygrała z Irakiem 2-0 (2-0). Mecz na Stade Olympique de Radès w Radès obejrzało 12 500 widzów.

Towarzyskie
2019-06-07 20:15 | Stadion: Stade Olympique de Radès | Widzów: 12500 | Arbiter: Mohamed Maarouf Eid Mansour
Tunezja
Irak
2
0
W. Khazri 4'
B. Srarfi 29'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tunezji w czwartej minucie spotkania, gdy Wahbi Khazri zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Bassem Srarfi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Bassemowi Srarfiemu z drużyny gospodarzy. Była to 25. minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bassem Srarfi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tunezji, strzelając kolejnego gola w 29. minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Fakhreddine Ben Youssef.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Tunezji wyszła w zmienionym składzie, za Farouka Ben Mustaphę wszedł Mouez Hassen. Także reprezentacja Iraku wyszła w zmienionym składzie, za Alaę Abbas wszedł Hussein Ali. W 49. minucie kartką został ukarany Muhanad Ali, reprezentant Iraku.

W 58. minucie za Mohameda Drägera wszedł Rami Bedoui. Między 62. a 81. minutą, boisko opuścili reprezentanci Iraku: Justin Meram, Muhanad Ali, Karar Nabeel, Humam Tariq, na ich miejsce weszli: Mazin Fayyadh, Aymen Hussein, Maytham Jabbar, Mohammad Qasem. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bassema Srarfiego, Ellyesa Skhiriego zajęli: Assil Jaziri, Marc Lamti. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Tunezji postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Fakhreddine Ben Youssefa wszedł Idris El Mizouni, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Tunezji utrzymać prowadzenie.

W 83. minucie Sameh Mjabel został zmieniony przez Odaiego Shehaba, co miało wzmocnić reprezentację Iraku. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alego Maâloula na Moataza Zemzemiego. W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ahmada Al-Qafajego z Iraku, a w 89. minucie Dylana Bronna z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jalal Hassan Hachim
89′ Dylan Bronn
Sameh Saeed Mjabel Al Mamoori83′
58′ Mohamed Dräger
Dhurgham Ismail Dawood Al Quraishi
85′ Ali Maâloul
Ahmad Ibrahim Khalaf Al-Qafaje86′
Yassine Meriah
Saad Natiq Naji
Nader Ghandri
Justin Meram62′
81′ Ellyes Skhiri
Humam Tariq Faraj Na'oush81′
 29′ 25′ 71′ Bassem Srarfi
Amjad Attwan Kadhim
 4′ Wahbi Khazri
Karar Nabeel Hussein Al-Janat81′
81′ Fakhreddine Ben Youssef
Alaa Abbas46′
Youssef Msakni
Mohanad Ali Kadhim Al-Shammari49′ 69′
46′ Mouez Hassen
Mohammad Saleh
58′ Rami Bedoui
Ali Adnan Kadhim Al Tameemi
81′ Idris El Mizouni
Mohammad Qasem81′
81′ Marc Martin Lamti
Mazin Fayyadh Ajeel62′
Ferjani Sassi
Aymen Hussein Ghadhban69′
85′ Moataz Zemzemi

71′ Assil Jaziri

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.