Mecz towarzyski. Tunezja - Burundi 2-1 (0-0)

W meczu towarzyskim, który rozegrany został 17 czerwca, reprezentacja Tunezji zwyciężyła z Burundi 2-1 (0-0). Mecz na Stade Olympique de Radès w Radès obejrzało 45 000 widzów.

Towarzyskie
2019-06-17 20:15 | Stadion: Stade Olympique de Radès | Widzów: 45000 | Arbiter: Ahmed Ghandour
C. Amissi 76'

Od pierwszych minut jedenastka Tunezji zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Burundi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Bassema Srarfiego z Tunezji, a w 39. minucie Frédérica Nsabiyumvę z drużyny przeciwnej.

W pierwszej minucie doliczonego czasu karnego dla Tunezja nie wykorzystał Yassine Meriah. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka Tunezji wyszła w zmienionym składzie, za Yassine'a Meriaha, Ramiego Bedouiego, Ellyesa Skhiriego weszli Dylan Bronn, Wajdi Kechrida, Ghilane Chalali. Także reprezentacja Burundi wyszła w zmienionym składzie, za Christophe'a Nduwarugirę wszedł Francis Mustafa. W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Francisowi Mustafie, reprezentantowi gości.

Trener Burundi postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Elvisa Kamsobę i na pole gry wprowadził napastnika Mohameda Amissiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Gaëlowi Duhayindavyiemu z Burundi.

W tym czasie to piłkarze Tunezji otworzyli wynik. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy bramkę zdobył Taha Khenissi.

W 67. minucie Ferjani Sassi został zastąpiony przez Marca Lamtiego. W tej samej minucie w reprezentacji Tunezji doszło do zmiany. Anice Badri wszedł za Bassema Srarfiego.

Mimo że jedenastka Burundi nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 76 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Cedric Amissi. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Saido Berahino.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Tunezji doszło do zmiany. Firas Chaouat wszedł za Youssefa Msakniego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej trzeciej minucie starcia wynik ustalił Naïm Sliti.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Justin Ndikumana
46′ Rami Bedoui
Omar Moussa
Ayman Ben Mohamed
Omar Ngandu
Nassim Hnid
Frédéric Nsabiyumva39′
45′ (k.) 46′ Yassine Meriah
Gaël Duhayindavyi64′
20′ 67′ Bassem Srarfi
Cedric Amissi  76′
67′ Ferjani Sassi
Gaël Bigirimana
46′ Ellyes Skhiri
Elvis Kamsoba60′
 90′ Naïm Sliti
Christophe Lucio Nduwarugira46′
 66′ Taha Yassine Khenissi
Fiston Abdul Razak
79′ Youssef Msakni
Saido Berahino
Moez Ben Cherifia
Mac Arthur Arakaza
Mouez Hassen
Jonathan Nahimana
46′ Dylan Bronn
Youssouf Ndayishimiye
46′ Ghilane Chalali
Enock Sabumukama
46′ Wajdi Kechrida
Hussein Shabani
67′ Marc Martin Lamti
Mohamed Amissi60′
67′ Anice Badri
Laudit Mavugo
79′ Firas Chaouat
Francis Mustafa46′ 54′
Wahbi Khazri
Yamin Selemani Ndikumana

Reprezentacja Tunezji była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Jedenastka Burundi zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę reprezentantom Tunezji, natomiast zawodnikom gości wręczył trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił sześciu graczy. Natomiast drużyna Burundi w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.