Mecz towarzyski. Szwecja - Mołdawia 1-0 (1-0)

W pojedynku towarzyskim, który rozegrany został 9 stycznia, reprezentacja Szwecji wygrała z Mołdawią 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Hamad bin Khalifa Stadium (Al-Ahli Stadium) w Ad-Dauże.

Towarzyskie
2020-01-09 18:00 | Stadion: Hamad bin Khalifa Stadium (Al-Ahli Stadium) | Arbiter: Saoud Al Athbah
Szwecja
Mołdawia
1
0
J. Larsson 32'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedynego gola meczu strzelił Jordan Larsson dla jedenastki Szwecji. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Jesper Karlsson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Szwecji.

Na drugą połowę jedenastka Mołdawii wyszła w zmienionym składzie, za Dana Tarasa, Vladimira Ambrosa weszli Andrei Cojocari, Alexandru Boiciuc. W 58. minucie za Eugeniu Cociuca wszedł Gheorghe Anton.

Między 59. a 78. minutą, boisko opuścili reprezentanty Szwecji: Jordan Larsson, Daleho Irandust, Jesper Karlsson, na ich miejsce weszli: Simon Hedlund, Alexander Kačaniklić, Muamer Tankovic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alexandru Suvorova, Vadima Raţy, Sergiu Plătiki zajęli: Dinu Graur, Artur Patras, Danu Spătaru. W drugiej połowie nie padły bramki.

Cristian Dros
78′ Daleho Irandust
Eugeniu Cociuc58′
 32′ 75′ Jordan Larsson
Vadim Raţă72′
Dino Islamović
Dan Taras46′
78′ Karl Jesper Karlsson
Andrei Cojocari46′
75′ Simon Fredrik Hedlund
Artur Patras72′
78′ Alexander Kačaniklić
Alexandru Boiciuc46′
Anton Salétros
Danu Spătaru72′
Robin Söder

78′ Muamer Tankovic

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Szwecji w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Mołdawii w drugiej połowie dokonała sześciu zmian.