Mecz towarzyski. Słowacja - Jordania 5-1 (0-1)

W pojedynku towarzyskim, który rozegrany został 7 czerwca, jedenastka Słowacji wysoko wygrała z Jordanią 5-1 (0-1). Mecz na City Arena Trnava w Trnawie obejrzało 3 454 widzów.

Towarzyskie
2019-06-07 20:30 | Stadion: City Arena Trnava | Widzów: 3454 | Arbiter: T. Musial
Moussa Al Tamari 39'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Lubomírowi Szatce ze Słowacji. Była to 35. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Moussa Al Tamari wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jordanii , zdobywając bramkę w 39. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Yasen Al Bakhet.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Jordanii.

Na drugą połowę reprezentacja Słowacji wyszła w zmienionym składzie, za Patrika Hroszovskiego, Matusza Kozaczika, Miroslava Stocha, Pavola Szafrankę weszli Jan Gregusz, Dominik Greif, Lukasz Haraslin, Róbert Boženík.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł wyrównujący gol w tym spotkaniu. W 50. minucie Lukasz Haraslin wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomagał Jan Gregusz.

Niedługo po stracie bramki zespół gospodarzy trafił do bramki rywala. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Martin Chrien. Asystę przy golu zaliczył Róbert Boženík.

W 61. minucie Matusz Bero zastąpił László Benesa. Chwilę później trener Jordanii postanowił wzmocnić formację obronną i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Salema Al Ajalina. Na boisko wszedł Ehsan Haddad, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Jordanii doszło do zmiany. Ahmed Samir wszedł za Baha'a Abdulrahmana.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Słowacji w 71. minucie spotkania, gdy Jan Gregusz zdobył z karnego trzecią bramkę. W 73. minucie w reprezentacji Słowacji doszło do zmiany. Samuel Mráz wszedł za Martina Chriena.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 4-1 podwyższył Samuel Mráz. Bramka padła po podaniu Lukasza Haraslina.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Słowacji w 84. minucie spotkania, gdy Jaroslav Mihalik strzelił piątego gola. Asystę zanotował László Benes.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-1.

Tareq Zeyad Jaber Khattab
35′ Lubomir Szatka
Bara Sami Mousa Marie
Lukáš Štetina
Yousef Ahmad Mohammad Al Rawashdeh
46′ Miroslav Stoch
Yaseen Al Bakhit78′
 84′ Jaroslav Mihalik
Saeed Mohammad Saeed Hasan Al Murjan
61′ Matusz Bero
Khalil Zaid Khalil Baniateyah
 55′ 73′ Martin Chrien
Baha'a Abdulrahman Mustafa Suleiman69′
46′ Patrik Hroszovsky
Feras Zeyad Yousef Shilbaya
46′ Pavol Szafranko
Moussa Al Tamari  39′ 84′
46′ Dominik Greif
Mohannad Khair Alla
61′ László Benes
Saleem Obaid
Ondrej Duda
Mohammed Abu Zrayq78′
46′  71′ (k.) Jan Gregusz
Ahmed Al-Ersan84′
Robert Mak
Ahmed Saleh Samir69′
46′ Róbert Boženík
Hamza Ali Khaled Al Dardoor
46′  50′ Lukasz Haraslin
Mus'ab Al Laham
73′  74′ Samuel Mráz
Baha' Faisal Mohammad Seif

Jedenastka Słowacji zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 13 celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast reprezentantom Słowacji wręczył jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła sześciu zawodników. Natomiast reprezentacja Jordanii w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.