Mecz towarzyski. Peru - Kostaryka 1-0 (0-0)

W starciu towarzyskim, które rozegrane zostało 6 czerwca, drużyna Peru zwyciężyła z Kostaryką 1-0 (0-0).

C. Cueva 53'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 20. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kendalla Wastona z Kostaryki, a w 41. minucie Édisona Floresa z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę reprezentacja Peru wyszła w zmienionym składzie, za Édisona Floresa wszedł José Guerrero.

Jedynego gola meczu strzelił Christian Cueva dla drużyny Peru. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Raúl Ruidíaz.

W 65. minucie w reprezentacji Kostaryki doszło do zmiany. Elías Aguilar wszedł za Cristiana Bolanosa. W tej samej minucie Jimmy Marín zastąpił Allana Cruza. Między 68. a 80. minutą, boisko opuścili reprezentanci Peru: Andre Carrillo, Christian Cueva, Luis Advíncula, na ich miejsce weszli: Andy Polo, Christopher Hurtado, Aldo Corzo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mayrona George'a, Joela Campbella, Randalla Leala zajęli: Álvaro Saborío, Jonathan McDonald, Ronald Matarrita.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Allanowi Cruzowi z jedenastki Kostaryki. Była to 73. minuta meczu. Niedługo później trener Peru postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Renata Tapię wszedł Anderson Santamaría, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Peru utrzymać prowadzenie. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Peru doszło do zmiany. Alexander Callens wszedł za Christofera Gonzálesa.

Oscar Duarte
75′ Luis Jan Piers Advíncula Castrillón
Cristian Gamboa
Miguel Gianpierre Araujo Blanco
Bryan Josué Oviedo Jiménez
Miguel Ángel Trauco Saavedra
Kendall Jamaal Waston Manley20′
68′ Andre Martin Carrillo
Cristian Bolanos65′
 53′ 72′ Christian Alberto Cueva Bravo
Celso Borges Mora
41′ 46′ Edison Michael Flores Peralta
Randall Enrique Leal Arley80′
88′ Christofer Gonzáles Crespo
Jimmy Marín65′
81′ Renato Fabrizio Tapia Cortijo
Bryan Andrés Segura Cruz
88′ Alexander Martín Marquinho Callens Asín
Francisco Javier Calvo Quesada
75′ Aldo Sebastián Corzo Chávez
Keysher Fuller Spence
81′ Anderson Santamaría Bardales
Giancarlo Gonzalez
Carlos Augusto Zambrano Ochandarte
Ronald Alberto Matarrita Ulate80′
72′ Christopher Paolo César Hurtado Huertas
Jonathan Andrés McDonald Porras74′
46′ José Paolo Guerrero Gonzáles
Bryan Ruiz Gonzalez
68′ Andy Jorman Polo Andrade
Álvaro Alberto Saborío Chacón73′

Drużyna Peru zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom Peru, a reprezentantom Kostaryki przyznał dwie.

Jedenastka Peru w drugiej połowie dokonała sześciu zmian. Natomiast reprezentacja Kostaryki w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.