Mecz towarzyski. Peru - Ekwador 0-1 (0-0)

W starciu towarzyskim, które rozegrane zostało 6 września, drużyna Peru przegrała z Ekwadorem 0-1 (0-0). Mecz na Red Bull Arena w Harrison obejrzało 21 428 widzów.

Towarzyskie
2019-09-06 02:00 | Stadion: Red Bull Arena | Widzów: 21428 | Arbiter: Armando Villarreal
Peru
Ekwador
0
1
E. Castillo 47'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 22. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ekwadoru i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka Peru wyszła w zmienionym składzie, za Andersona Santamaríę, Basilia Costę weszli Carlos Zambrano, Andre Carrillo.

Tuż po przerwie jedynego gola meczu strzelił Erick Castillo dla reprezentacji Ekwadoru. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Michael Estrada.

W 57. minucie Christofer Gonzáles zastąpił José Reynę. Po chwili trener Peru postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Renata Tapię. Na boisko wszedł Pedro Aquino, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Od 65 minuty boisko opuścili piłkarze Ekwadoru: Júnior Sornoza, Erick Castillo, Diego Palacios, Michael Estrada, Gonzalo Plata, na ich miejsce weszli: Jonathan Borja, Romario Ibarra, Mario Pineida, José Cifuentes, Leonardo Campana. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Raúla Ruidíaza, Édisona Floresa zajęli: Kevin Quevedo, Josepmir Ballón.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Miguel Trauco z jedenastki Peru. Była to 88. minuta spotkania.

Xavier Ricardo Arreaga Bermello22′
46′ Anderson Santamaría Bardales
Marcos Andrés López Cabrera
88′ Miguel Ángel Trauco Saavedra
Diego José Palacios Espinoza76′
78′ Edison Michael Flores Peralta
Eryc Leonel Castillo Arroyo  47′ 68′
46′ Basilio Gabriel Costa Heredia
Fernando Vicente Gaibor Orellana
Christian Alberto Cueva Bravo
Jhegson Sebastián Méndez Carabalí
43′ 57′ Christofer Gonzáles Crespo
Júnior Nazareno Sornoza Moreira65′
63′ Renato Fabrizio Tapia Cortijo
Michael Steveen Estrada Martínez27′ 81′
76′ Raúl Mario Ruidíaz Misitich
Alexander Antonio Alvarado Carriel
46′ Carlos Augusto Zambrano Ochandarte
Jonathan Darwin Borja Colorado65′
63′ Pedro Jesús Aquino Sánchez
José Adoni Cifuentes Charcopa81′
Carlos Antonio Ascues Ávila
Jhon Jairo Espinoza Izquierdo
78′ Josepmir Aarón Ballón Villacorta
Jhojan Esmaides Julio Palacios
46′ Andre Martin Carrillo
Felix Eduardo Torres Caicedo
76′ Kevin Martín Quevedo Mathey
Leonardo Campana Romero90′
57′ José Yordy Reyna Serna
Romario Andrés Ibarra Mina68′

Przewaga drużyny Peru w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi reprezentacja poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Reprezentanty obu drużyn obejrzały po dwie żółte kartki.

Jedenastka Peru w drugiej połowie wymieniła sześciu graczy. Natomiast drużyna Ekwadoru w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.