Mecz towarzyski. Paragwaj - Honduras 1-1 (1-0)

W meczu towarzyskim, który rozegrany został 6 czerwca, jedenastka Paragwaju zremisowała z Hondurasem 1-1 (1-0). Mecz na Estadio Antonio Aranda w Ciudad del Este obejrzało 20 000 widzów.

Towarzyskie
2019-06-06 01:00 | Stadion: Estadio Antonio Aranda | Widzów: 20000 | Arbiter: E. Gamboa
Paragwaj
Honduras
1
1
O. Cardozo 15'
M. Figueroa 75'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu reprezentanci Paragwaju nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Oscar Cardozo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Juanowi Rojasowi z drużyny Paragwaju. Była to 21. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Paragwaju.

Na drugą połowę drużyna Paragwaju wyszła w zmienionym składzie, za Juana Iturbego, Oscara Cardoza weszli Federico Santander, Derlis González. W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia ukarał kartką Emilia Izaguirrego, piłkarza Hondurasu.

W 60. minucie Roger Rojas został zmieniony przez Andy'ego Najara. Trener Hondurasu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Brayana Beckelesa i na pole gry wprowadził napastnika Rommela Quioto. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 64. minucie Cecilio Domínguez został zmieniony przez Hernana Pereza, a za Matíasa Rojasa wszedł na boisko Richard Sánchez, co miało wzmocnić reprezentację Paragwaju. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rigoberta Rivasa na Jorge Alvareza.

Dopiero w drugiej połowie Maynor Figueroa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hondurasu, zdobywając bramkę w 75. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Emilio Izaguirre.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Maynor Figueroa z Hondurasu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Emilio Izaguirre50′
21′ 83′ Juan Rodrigo Rojas Ovelar
Luis Garrido
70′ Matías Nicolás Rojas Romero
Alexander Agustín López Rodríguez82′
Iván Arturo Torres Riveros
Alberth Josué Elis Martínez
46′ Juan Manuel Iturbe
Roger Fabricio Rojas Lazo60′
 15′ (k.) 46′ Oscar Cardozo
Michaell Anthony Chirinos Cortez88′
64′ Cecilio Andrés Domínguez Ruiz
Jorge Daniel Alvarez Rodas75′
70′ Richard Rafael Sánchez Guerrero
Héctor Enrique Castellanos Villatoro
46′ Derlis Alberto González Galeano
José Alejandro Reyes Cerna
64′ Hernan Arsenio Perez
Román Rubilio Castillo Álvarez88′
83′ Ángel Elías Romero Iparraguirre
Rommel Quioto60′
Braian José Samudio Segovia

46′ Federico Javier Santander Mereles

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę reprezentantom Paragwaju, natomiast piłkarzom Hondurasu pokazał dwie.

Jedenastka Paragwaju w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast reprezentacja Hondurasu w drugiej połowie wymieniła sześciu graczy.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Hondurasu zawalczy o kolejne punkty w Porto Alegre. Jej rywalem będzie Brazylia.