Mecz towarzyski. Paragwaj - Gwatemala 2-0 (0-0)

W pojedynku towarzyskim, który rozegrany został 9 czerwca, reprezentacja Paragwaju wygrała z Gwatemalą 2-0 (0-0). Mecz na Estadio Defensores del Chaco w Asunciónie obejrzało 12 000 widzów.

Towarzyskie
2019-06-09 23:00 | Stadion: Estadio Defensores del Chaco | Widzów: 12000 | Arbiter: Rodolpho Toski Marques
Paragwaj
Gwatemala
2
0
G. Gómez 48'
D. González 76'

Od pierwszych minut jedenastka Paragwaju zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Gwatemali była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Derlisowi Gonzálezowi z Paragwaju. Była to 20. minuta starcia.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia przyznał kartkę Alejandrowi Galindowi z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Paragwaju w 48. minucie spotkania, gdy Gustavo Gómez strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Miguel Almirón.

W 56. minucie Edward Santeliz zastąpił Pabla Aguilara. W następstwie utraty bramki trener Gwatemali postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Alejandra Galinda i na pole gry wprowadził napastnika Ediego Guerrę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością. W 67. minucie Rodrigo Saravia został zmieniony przez Jorge Aparicia, a za José Contrerasa wszedł na boisko Jose Rosales, co miało wzmocnić drużynę Gwatemali. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Óscara Romera na Cecilia Domíngueza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Paragwaju w 76. minucie spotkania, gdy Derlis González strzelił z karnego drugiego gola. W 77. minucie w reprezentacji Paragwaju doszło do zmiany. Richard Sánchez wszedł za Derlisa Gonzáleza.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu arbiter ukarał kartką Sthevena Roblesa, reprezentanta gości. Chwilę później trener Paragwaju postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Juana Rojasa wszedł Bruno Valdez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Paragwaju utrzymać prowadzenie. W 86. minucie Stheven Robles został zmieniony przez Wilsona Pinedę, co miało wzmocnić reprezentację Gwatemali. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivána Pirisa na Celsa Ortiza oraz Oscara Cardoza na Federica Santandera.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Rafael Humberto Morales de León
 48′ Gustavo Raúl Gómez Portillo
José Carlos Pinto Samayoa
86′ Iván Rodrigo Piris Leguizamón
Alejandro Miguel Galindo47′ 56′
67′ Óscar David Romero Villamayor
Jorge Estuardo Vargas García
Miguel Ángel Almirón Rejala
José Manuel Contreras Contreras75′
83′ Juan Rodrigo Rojas Ovelar
Manuel Estuardo López Rodas
 76′ (k.) 20′ 77′ Derlis Alberto González Galeano
Stheven Adán Robles Ruiz78′ 86′
89′ Oscar Cardozo
Wilson Augusto Pineda Cornelio86′
83′ Bruno Amílcar Valdez Rojas
Pablo Andres Aguilar Palacios56′
86′ Celso Fabián Ortiz Gamarra
Jorge Eduardo Aparicio Grijalva67′
Matías Nicolás Rojas Romero
Frank Edison de León Reyna
77′ Richard Rafael Sánchez Guerrero
Jose Marío Rosales Marroquín75′
Iván Arturo Torres Riveros
Edi Danilo Guerra Pérez56′
67′ Cecilio Andrés Domínguez Ruiz

Juan Manuel Iturbe

89′ Federico Javier Santander Mereles

Jedenastka Paragwaju była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu. Wyjątkowa nieporadność napastników Gwatemali była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a piłkarzom Gwatemali pokazał dwie.

Obie reprezentacje wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.