Mecz towarzyski. Niemcy - Argentyna 2-2 (2-0)

W meczu towarzyskim, który rozegrany został 9 października, reprezentacja Niemiec zremisowała z Argentyną 2-2 (2-0). Mecz na Signal-Iduny-Park w Dortmundzie obejrzało 45 197 widzów.

Towarzyskie
2019-10-09 20:45 | Stadion: Signal-Iduna-Park | Widzów: 45197 | Arbiter: C. Turpin
L. Ocampos 85'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie arbiter pokazał kartkę Joshui Kimmichowi, piłkarzowi Niemiec.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Serge Gnabry wywołał eksplozję radości wśród kibiców Niemiec, zdobywając bramkę w 15. minucie pojedynku.

Drużyna Argentyny ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała reprezentacja Niemiec, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie wynik na 2-0 podwyższył Kai Havertz. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Serge Gnabry.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Argentyna: Nicolasowi Otamendiemu w 26. i Rodrigowi De Paulowi w 30. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Argentyny rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marcosa Roja, Ángela Correę weszli Marcos Acuna, Lucas Ocampos. W 62. minucie Paulo Dybala zastąpił Lucasa Alaria.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Niemiec doszło do zmiany. Nadiem Amiri wszedł za Juliana Brandta.

Reprezentanty Argentyny w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Lucas Alario. Asystę przy golu zanotował Marcos Acuna.

W 72. minucie Serge Gnabry został zmieniony przez Suata Serdara, a za Kaiego Havertza wszedł na boisko Sebastian Rudy, co miało wzmocnić reprezentację Niemiec. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Pereyrę na Renza Saravię. W 84. minucie kartkę dostał Lucas Ocampos z Argentyny.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Argentyny przyniosły efekt bramkowy. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Lucas Ocampos. Przy zdobyciu bramki pomagał Lucas Alario.

W doliczonej trzeciej minucie starcia w jedenastce Argentyny doszło do zmiany. Guido Rodríguez wszedł za Rodriga De Paula. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Juan Marcos Foyth
11′ Joshua Kimmich
Rodrigo Javier De Paul30′ 90′
 15′ 72′ Serge Gnabry
Leandro Daniel Paredes
Emre Can
Roberto Maximiliano Pereyra76′
 22′ 83′ Kai Havertz
Lautaro Javier Martínez
Gian-Luca Waldschmidt
Ángel Martín Correa46′
66′ Julian Brandt
Paulo Dybala62′
Bernd Leno
Damián Emiliano Martínez
Manuel Neuer
Juan Agustín Musso
66′ Nadiem Amiri
Walter Kannemann
Ilkay Guendogan
Germán Alejandro Pezzella
83′ Sebastian Rudy
Renzo Saravia76′
72′ Suat Serdar