Reklama

Reklama

Mecz towarzyski. Meksyk - Wenezuela 3-1 (1-1)

6 czerwca na Mercedes-Benz Stadium w Atlancie odbyło się starcie towarzyskie pomiędzy drużynami Meksyku i Wenezueli. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Meksyku 3-1. Na stadionie stawiło się 52 000 widzów.

6 czerwca  na Mercedes-Benz Stadium w Atlancie odbyło się starcie towarzyskie pomiędzy drużynami Meksyku  i Wenezueli. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Meksyku 3-1. Na stadionie stawiło się 52 000 widzów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu reprezentanci Wenezueli nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie bramkę zdobył Jhon Murillo. Przy strzeleniu gola pomagał Junior Moreno.

W 31. minucie za Edsona Alvareza wszedł Hector Moreno.

Piłkarze Meksyku nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Roberto Alvarado. Asystę przy golu zaliczył Rodolfo Pizarro.

W 41. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Éricka Gutiérreza z Meksyku, a w 44. minucie Tomása Rincóna z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Reklama

Na drugą połowę jedenastka Wenezueli wyszła w zmienionym składzie, za Darwina Machísa, José Rondóna weszli Jefferson Savarino, Josef Martínez.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Meksyku w 54. minucie spotkania, gdy Rodolfo Pizarro zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Jesus Gallardo.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Roberto Rosales z reprezentacji Wenezueli. Była to 61. minuta meczu. Trener Wenezueli postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Jhona Murilla i na pole gry wprowadził napastnika Adalberta Peñarandę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością.

Jedenastka Wenezueli ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Meksyku, strzelając kolejnego gola. W 76. minucie wynik ustalił Andres Guardado. Asystę zanotował Uriel Antuna.

W 82. minucie Raul Jimenez został zmieniony przez Ernesta Vegę, co miało wzmocnić reprezentację Meksyku. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adalberta Peñarandę na Fernanda Aristeguietę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Piłkarze Meksyku obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Meksyku wymieniła sześciu graczy. Natomiast jedenastka Wenezueli w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą niedzielę reprezentacja Wenezueli rozegra kolejny mecz w Cincinnati. Jej przeciwnikiem będzie USA. Natomiast w poniedziałek Ekwador będzie rywalem jedenastki Meksyku w meczu, który odbędzie się w Arlington.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL