Mecz towarzyski. Meksyk - Ekwador 3-2 (1-0)

10 czerwca na AT&T Stadium w Arlington odbyło się starcie towarzyskie pomiędzy drużynami Meksyku i Ekwadoru. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Meksyku 3-2. Na stadionie zasiadło 59 000 widzów.

A. Preciado 66'

Już w pierwszych minutach drużyna Meksyku próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Meksyku w 28. minucie spotkania, gdy Jonathan dos Santos zdobył pierwszą bramkę.

W 35. minucie Hector Moreno został zastąpiony przez Carlosa Salceda. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Meksyku.

Na drugą połowę jedenastka Ekwadoru wyszła w zmienionym składzie, za José Quinterosa, Aleksa Ibarrę, Carlosa Grueza, Jhegsona Méndeza weszli Pedro Velasco, Antonio Valencia, Jefferson Orejuela, Ángel Mena. Także w drużynie Meksyku w czasie przerwy zaszły zmiany, za Jorge Sáncheza wszedł Jesus Gallardo.

Piłkarze Ekwadoru nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 47. minucie gola wyrównującego strzelił Ángel Mena.

Po chwili trener Ekwadoru postanowił bronić wyniku. W 54. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jeffersona Orejuelę wszedł Cristian Ramírez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Ekwadoru nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz. Po godzinie gry w drużynie Meksyku doszło do zmiany. Ernesto Vega wszedł za Raula Jimeneza.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Meksyku przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie Luis Montes dał prowadzenie swojej reprezentacji.

W 64. minucie w drużynie Meksyku doszło do zmiany. Diego Reyes wszedł za Luisa Montes'a.

Jedenastka Ekwadoru wyrównała wynik meczu. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Eduar Preciado. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ángel Mena.

W 72. minucie boisko opuścili piłkarze Meksyku: Rodolfo Pizarro, Roberto Alvarado, a na ich miejsce weszli Uriel Antuna, Orbelín Pineda.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 77. minucie wynik ustalił Luis Rodríguez. Asystę zanotował Jesus Gallardo.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Ekwador: Pedro Velascowi w 80. i Robertowi Arboledzie w 88. minucie. W samej końcówce pojedynku w reprezentacji Ekwadoru doszło do zmiany. Romario Ibarra wszedł za Eduara Preciada. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Robert Abel Arboleda Escobar88′
35′ Hector Moreno
Arturo Rafael Mina Meza
 77′ Luis Alfonso Rodríguez Alanís
Beder Julio Caicedo Lastra
46′ Jorge Eduardo Sánchez Ramos
Carlos Gruezo46′
72′ Orbelín Pineda Alvarado
Alex Ibarra46′
 28′ Jonathan dos Santos
Jefferson Alfredo Intriago Mendoza
Andres Guardado
Jhegson Sebastián Méndez Carabalí46′
 63′ 64′ Luis Arturo Montes Jiménez
Eduar Ayrton Preciado García  66′ 89′
72′ Uriel Antuna
José Alfredo Quinteros Ordóñez46′
61′ Raul Jimenez
Antonio Valencia46′
64′ Diego Reyes
Pedro Pablo Velasco Arboleda46′ 80′
35′ Carlos Joel Salcedo
Luis Andrés Chicaiza Morales
72′ Roberto Carlos Alvarado Hernández
Jefferson Gabriel Orejuela Izquierdo46′ 54′
46′ Jesus Gallardo
Carlos John Garcés Acosta
Érick Gabriel Gutiérrez Galaviz
Romario Andrés Ibarra Mina89′
72′ Rodolfo Gilbert Pizarro Thomas
Ángel Israel Mena Delgado46′  47′
José Iván Rodríguez Rebollar

Carlos Alberto Rodríguez Gómez

61′ Ernesto Alexis Vega Rojas

Drużyna Meksyku była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał reprezentantów Meksyku żadną kartką, natomiast piłkarzom Ekwadoru wręczył dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.