Mecz towarzyski. Maroko - Burkina Faso 1-1 (0-0)

W spotkaniu towarzyskim, które rozegrane zostało 6 września, reprezentacja Maroka zremisowała z Burkina Faso 1-1 (0-0). Mecz na Stade de Marrakech w Marrakesz obejrzało 9 000 widzów.

Towarzyskie
2019-09-06 21:00 | Stadion: Stade de Marrakech | Widzów: 9000 | Arbiter: A. Sandigui
Maroko
Burkina Faso
1
1
Z. Feddal 88'
C. Bayala 71'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Maroka wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Nordinowi Amrabatowi z Maroka. Była to 43. minuta meczu.

Drugą połowę reprezentacja Maroka rozpoczęła w zmienionym składzie, za Yassine'a Bounou wszedł Munir. Także w drużynie Burkina Faso w czasie przerwy zaszły zmiany, za Steeve'a Yago wszedł Issouf Paro. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter ukarał kartką Cyrille'a Bayalę, reprezentanta Burkina Faso.

W 50. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała reprezentacja Maroka. W 62. minucie Nordin Amrabat został zmieniony przez Adela Taarabta. W 69. minucie w jedenastce Maroka doszło do zmiany. Mehdi Carcela-Gonzalez wszedł za Amine Harita.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Burkina Faso w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy bramkę zdobył Cyrille Bayala.

Między 75. a 84. minutą, boisko opuścili reprezentanty Maroka: Rachid Alioui, Sofyan Amrabat, Fayçal Fajr, na ich miejsce weszli: Walid Azarou, Youssef Aït, Anuar Tuhami. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bryana Daby, Cyrille'a Bayali, Jonathana Pitroipy zajęli: Ibrahim Touré, Zakaria Sanogo, Alain Traore.

Mimo że reprezentacja Maroka nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 69 ataków oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 88. minucie Zouhair Feddal wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Yunis Abdelhamid.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku kartkę obejrzał Charles Kaboré z reprezentacji Burkina Faso. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Hervé Kouakou Koffi
 88′ Zouhair Feddal Agharbi
Yacouba Coulibaly
Yunis Abdelhamid
Issoufou Dayo
Fouad Chafik
Edmond Fayçal Tapsoba
69′ Amine Harit
Steeve Yago46′
80′ Sofyan Amrabat
Cyrille Barros Bayala  71′ 49′ 84′
Nabil Dirar
Bryan Dabo78′
80′ Fayçal Fajr
Charles Kaboré90′
50′ (k.) Hakim Ziyech
Beninwende Yann Jonathan Pitroipa84′
75′ Rachid Alioui
Aristide Bancé
43′ 62′ Nordin Amrabat
Bertrand Isidore Traoré
46′ Munir Mohand Mohamedi
Saïdou Simporé
80′ Youssef Aït Bennasser
Ibrahim Blati Touré78′
Sofiane Boufal
Alain Traore84′
69′ Mehdi Carcela-Gonzalez
Ben Qadir Abou Ouattara
Walid El Karti
Djibril Cheick Ouattara
62′ Adel Taarabt
Zakaria Sanogo84′
80′ Anuar Mohamed Tuhami
Lassina Chamste Soudine Franck Traoré
75′ Walid Azarou

Piłkarze Maroka dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Maroka w drugiej połowie wymieniła sześciu graczy. Natomiast drużyna Burkina Faso w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.