Mecz towarzyski. Korea Południowa - Gruzja 2-2 (0-1)

5 września w Stambule odbył się pojedynek towarzyski pomiędzy drużynami Korei Płd. i Gruzji. Mecz zakończył się remisem 2-2.

G. Kvilitaia 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi reprezentacjami.

Od pierwszych minut jedenastka Gruzji zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Korei Płd. była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pod koniec pierwszej połowy to reprezentanty Gruzji otworzyli wynik. W 40. minucie Dżano Ananidze dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zaliczył Waleri Kazaiszwili.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Gruzji.

Na drugą połowę reprezentacja Korei Płd. wyszła w zmienionym składzie, za Park Ji-Soo, Paik Seung-Ho, Lee Jeong-hyeopa weszli Young-gwon Kim, Jung Woo-Young, Hwang Ui-jo.

Niedługo później Hwang Ui-jo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Korei Płd., strzelając gola w 48. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Heung-min Son.

W 57. minucie Dżano Ananidze został zmieniony przez Giorgiego Papunashvilego. W tej samej minucie w jedenastce Gruzji doszło do zmiany. Walerian Gwilia wszedł za Giorgiego Aburjanię. W następstwie utraty gola trener Gruzji postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Tornike'a Okriashvilego i na pole gry wprowadził napastnika Giorgiego Kvilitaię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego reprezentacja zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Między 62. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Korei Płd.: Heung-min Son, Hwang Hee-Chan, Lee Kang-In, na ich miejsce weszli: Na Sangho, Lee Dong-Gyeong, Bo-kyung Kim. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Otara Kiteishvilego, Zurika Davitashvilego, Waleriego Kazaiszwilego zajęli: Murtaz Dauszwili, Saba Lobjanidze, Dżaba Kankawa. W 82. minucie arbiter pokazał kartkę Jung Woo-Youngowi z Korei Płd..

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Korei Płd. w 85. minucie spotkania, gdy Hwang Ui-jo zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Kim Jin-Su.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Giorgi Kvilitaia. Bramka padła po podaniu Dżaby Kankawy.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku sędzia pokazał kartkę Dżabie Kankawie, piłkarzowi Gruzji. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Levan Kharabadze
46′ Ji-Soo Park
Jemal Tabidze
72′ Kang-In Lee
Tornike Okriashvili57′
46′ Seung-Ho Paik
Giorgi Aburjania57′
46′ Jung-Hyub Lee
Dżano Ananidze  40′ 57′
62′ Heung-min Son
Zuriko Davitashvili73′
62′ Hee-Chan Hwang
Murtaz Dauszwili71′
46′ Young-gwon Kim
Walerian Gwilia57′
46′ 82′ Woo-Young Jung
Jambul Jighauri
72′ Bo-kyung Kim
Dżaba Kankawa80′ 90′
62′ Dong-Gyeong Lee
Khvicha Kvaratskhelia
Jae-Sung Lee
Saba Lobzhanidze73′
62′ Sangho Na
Giorgi Papunashvili57′
46′  48′, 85′ Ui-jo Hwang
Vakhtang Tchanturishvili
Shin-wook Kim
Giorgi Kvilitaia57′  90′

Reprezentanty obu drużyn obejrzały po jednej żółtej kartce.

Drużyny będą miały trzymiesięczną przerwę w rozgrywkach. Dopiero 19 listopada reprezentacja Gruzji będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Puli. Jej rywalem będzie Chorwacja.