Mecz towarzyski. Kamerun - Zambia 2-1 (1-0)

9 czerwca w Majadahondzie odbył się pojedynek towarzyski pomiędzy drużynami Kamerunu i Zambii. Starcie zakończyło się zwycięstwem Kamerunu 2-1.

M. Musonda 77'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Kamerunu otworzyli wynik. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Paul-Georges Ntep. Przy zdobyciu bramki pomagał Joyskim Dawa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kamerunu.

W 59. minucie Justin Shonga został zastąpiony przez Emmanuela Bandę.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Kamerunu w 71. minucie spotkania, gdy Joel strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Ambroise Oyongo.

W 73. minucie w jedenastce Zambii doszło do zmiany. Kings Kangwa wszedł za Salulaniego Phiriego.

Mimo że drużyna Zambii nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 74 ataki oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Gola na 2-1 na 13 minut przed zakończeniem spotkania strzelił Mwape Musonda.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Kabasowi Chondze z Zambii. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Kabaso Chongo90′
61′ Collins Ngoran Suiru Fai
Patson Daka
 2′ 68′ Paul-Georges Ntep de Madiba
Junior Fashion Sakala79′
61′ Fabrice Olinga
Kings Kangwa73′
68′ Steve Regis Mvoue
Donashano Malama
Edgard Nicaise Constant Salli
Gamphani Jones Lungu
61′  71′ Diederrick Joel Tagueu Tadjo
Mwape Musonda79′  77′
61′ Jacques Zoua Daogari

Arbiter nie ukarał piłkarzy Kamerunu żadną kartką, natomiast reprezentantom Zambii wręczył jedną żółtą.

Reprezentacja Kamerunu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Zambii w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.