Mecz towarzyski. Kamerun - Rwanda 0-0

24 lutego na Stade Omnisport Ahmadou Ahidjo w Jaundem odbył się mecz towarzyski pomiędzy drużynami Kamerunu i Rwandy. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Pojedynek obejrzało 8 000 widzów.

Towarzyskie
2020-02-24 15:30 | Stadion: Stade Omnisport Ahmadou Ahidjo | Widzów: 8000 | Arbiter: J. Mbelle
Kamerun
Rwanda
0
0

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Rwandy rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ernesta Sugirę, Bertranda Iradukundę, Yvesa Kimenyiego, Djabela Manishimwego weszli Dany Usengimana, Lague Byiringiro, Olivier Kwizera, Eric Ngendahimana. W 64. minucie Dominique Nshuti został zmieniony przez Iyabivuze'a Oseego.

W 69. minucie w reprezentacji Kamerunu doszło do zmiany. Abdoulaye Yahaha wszedł za Lobe Ulricha. Trener Kamerunu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Marka O'Ojonga i na pole gry wprowadził napastnika Alaina Akono, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alaina Akono z Kamerunu, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Oliviera Kwizerę z drużyny przeciwnej.

Herve Rugwiro
69′ Valentin Beo Batto
Djabel Manishimwe46′
89′ Fabrice Onama Baduidana
Olivier Niyonzima
Pascal Abega Mbarga
Dominique Savio Nshuti64′
69′ Mark O'Ojong
Bertrand Iradukunda46′
69′ Lobe Ulrich
Ernest Sugira46′
85′ Samuel Nlend
Aimable Nsabimana
89′ Nguende Nguede
Eric Rutanga
Eric Joel Ntieche
Eric Ngendahimana46′
69′ Nzonewo Ndi Rene
Ally Niyonzima88′
69′ 79′ Alain Thierry Akono Akono
Imran Nshimiyimana
Henri Belle
Lague Byiringiro46′
85′ Muller Mbappe
Justin Mico
69′ Abdoulaye Yahaha
Iyabivuze Osee64′ 88′

Dany Usengimana46′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Reprezentanty obu drużyn otrzymały po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast reprezentacja Rwandy w drugiej połowie dokonała sześciu zmian.