Mecz towarzyski. Japonia - Wenezuela 1-4 (0-4)

19 listopada na Suita City Football Stadium w Suicie odbył się mecz towarzyski pomiędzy drużynami Japonii i Wenezueli. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Wenezueli 4-1. Mecz obejrzało 33 399 widzów.

Towarzyskie
2019-11-19 11:25 | Stadion: Suita City Football Stadium | Widzów: 33399 | Arbiter: M. Yaacob
Y. Soteldo 38'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wenezueli w ósmej minucie spotkania, gdy José Rondón strzelił pierwszego gola. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Yefersona Sotelda.

Trzeba było trochę poczekać, aby José Rondón wywołał eksplozję radości wśród kibiców Wenezueli, zdobywając kolejną bramkę w 31. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Darwin Machís.

W 34. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił José Rondón z Wenezueli. Przy strzeleniu gola pomógł Yangel Herrera.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Sho Sasakiego, piłkarza Japonii.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 38. minucie wynik na 0-4 podwyższył Yeferson Soteldo. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Darwin Machís.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Mikel Villanueva z jedenastki Wenezueli.

Drugą połowę reprezentacja Japonii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Naomichiego Uedę, Musashiego Suzukiego weszli Genta Miura, Kyogo Furuhashi. W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kenta Hashimotę z Japonii, a w 50. minucie Bernalda Manzana z drużyny przeciwnej.

W 61. minucie Darwin Machís zastąpił Rómula Otera. W 65. minucie boisko opuścili piłkarze Japonii: Hotaru Yamaguchi, Kensuke Nagai, a na ich miejsce weszli Kento Hashimoto, Takuma Asano.

Reprezentanty Japonii w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 1-4 na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy zdobył Hotaru Yamaguchi. Asystę przy golu zanotował Kensuke Nagai.

W 90. minucie kartkę otrzymał Tomás Rincón z Wenezueli. Chwilę później trener Wenezueli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania na plac gry wszedł Juan Añor, a murawę opuścił Yangel Herrera. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-4.

Yordan Hernando Osorio Paredes
35′ Sho Sasaki
Roberto José Rosales Altuve
46′ Naomichi Ueda
Mikel Villanueva Álvarez45′
65′ Takuma Asano
Tomás Eduardo Rincón Hernández90′
82′ Genki Haraguchi
Yeferson Julio Soteldo Martínez  38′ 77′
48′ 65′ Kento Hashimoto
Yangel Clemente Herrera Ravelo90′
Shoya Nakajima
Bernaldo Antonio Manzano Barón50′ 82′
Gaku Shibasaki
Darwin Daniel Machís Marcano61′
46′ Musashi Suzuki
Rolf Günther Feltscher Martínez
46′ Genta Miura
Nahuel Adolfo Ferraresi Hernández
Ryosuke Shindo
Juan Pablo Añor Acosta90′
82′ Yosuke Ideguchi
Rómulo Otero Vásquez61′
Ryota Oshima
Jefferson David Savarino Quintero
65′  70′ Hotaru Yamaguchi
Renzo José Zambrano82′
46′ Kyogo Furuhashi
Fernando Luis Aristeguieta de Luca90′
65′ Kensuke Nagai
Jhon Eduard Murillo Romaña77′
Ado Onaiwu
Andrés Fabián Ponce Núñez

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Wenezueli, natomiast w drugiej dwie. Reprezentanty Japonii obejrzały w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostały tyle samo.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.