Mecz towarzyski. Japonia - Paragwaj 2-0 (2-0)

5 września na Kashima Soccer Stadium w Kashimie odbył się mecz towarzyski pomiędzy drużynami Japonii i Paragwaju. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Japonii 2-0. Na stadionie zasiadło 29 071 widzów.

Towarzyskie
2019-09-05 12:20 | Stadion: Kashima Soccer Stadium | Widzów: 29071 | Arbiter: Jong-Hyeok Kim
Japonia
Paragwaj
2
0
Y. Osako 23'
T. Minamino 30'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Yuya Osako wywołał eksplozję radości wśród kibiców Japonii , strzelając gola w 23. minucie spotkania.

Reprezentacja Paragwaju ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Japonii, zdobywając kolejną bramkę. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Takumi Minamino. Przy zdobyciu bramki asystował Hiroki Sakai.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Arnaldowi Sanabrii z Paragwaju. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę reprezentacja Japonii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ritsu Doana, Hirokiego Sakaiego, Shoyę Nakajimę weszli Takefusa Kubo, Naomichi Ueda, Genki Haraguchi. Także jedenastka Paragwaju wyszła w zmienionym składzie, za Juana Escobara, Richarda Sáncheza, Juana Rojasa weszli Blás Riveros, Ramón Martínez, Cristhian Paredes. W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Samu, piłkarzowi Paragwaju.

W 54. minucie za Gustava Gómeza wszedł Robert Rojas. Między 64. a 73. minutą, boisko opuścili piłkarze Japonii: Yuya Osako, Yuto Nagatomo, na ich miejsce weszli: Kensuke Nagai, Koki Anzai. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Arnalda Sanabrii, Derlisa Gonzáleza zajęli: Ángel Romero, Óscar Romero. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Japonii postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Gaku Shibasakiego wszedł Ko Itakura, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Japonii utrzymać prowadzenie.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Kento Hashimoto z drużyny Japonii. W drugiej połowie nie padły gole.

Roberto Junior Fernandez
67′ Yuto Nagatomo
Fabián Cornelio Balbuena González
46′ Hiroki Sakai
Juan Marcelo Escobar Chena46′
Takehiro Tomiyasu
Gustavo Raúl Gómez Portillo54′
Maya Yoshida
Iván Rodrigo Piris Leguizamón
46′ Ritsu Doan
Miguel Ángel Almirón Rejala
90′ Kento Hashimoto
Juan Rodrigo Rojas Ovelar46′
46′ Shoya Nakajima
Richard Rafael Sánchez Guerrero46′
76′ Gaku Shibasaki
Braian José Samudio Segovia53′
 23′ 67′ Yuya Osako
Arnaldo Antonio Sanabria Ayala45′ 64′
 30′ Takumi Minamino
Derlis Alberto González Galeano73′
Eiji Kawashima
Marino Osmar Arzamendia Espinoza
Daniel Schmidt
Antony Domingo Silva Cano
67′ Koki Anzai
Júnior Osmar Ignacio Alonso Mujica
Shinnosuke Hatanaka
Blás Miguel Riveros Galeano46′
76′ Ko Itakura
Robert Rojas54′
46′ Naomichi Ueda
Saúl Savin Salcedo Zárate
Wataru Endo
Ramón Martínez López46′
46′ Genki Haraguchi
Cristhian Fabián Paredes Maciel46′
46′ Takefusa Kubo
Alejandro Romero Gamarra
Junya Ito
Óscar David Romero Villamayor73′
67′ Kensuke Nagai
Iván René Franco Díaz
Musashi Suzuki
Ángel Elías Romero Iparraguirre64′

Jedenastka Japonii zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę reprezentantom Japonii, a piłkarzom Paragwaju pokazał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.