Mecz towarzyski. Islandia - Kanada 1-0 (1-0)

16 stycznia na Championship Soccer Stadium at OC Great Park w Irvinem odbył się pojedynek towarzyski pomiędzy drużynami Islandii i Kanady. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Islandii 1-0. Starcie obejrzało 20 widzów.

Towarzyskie
2020-01-16 01:00 | Stadion: Championship Soccer Stadium at OC Great Park | Widzów: 20 | Arbiter: R. Vazquez
Islandia
Kanada
1
0
H. Eyjólfsson 21'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Islandii wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut jedenastka Kanady zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Islandii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył Hólmar Eyjólfsson dla jedenastki Islandii. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Islandii.

Na drugą połowę reprezentacja Islandii wyszła w zmienionym składzie, za Káriego Arnasona wszedł Birkir Saevarsson. Także w reprezentacji Kanady w czasie przerwy zaszły zmiany, za Richie Laryeę wszedł Zohran Bassong. W 60. minucie Kjartan Finnbogason został zmieniony przez Óttara Karlssona.

Między 60. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Islandii: Viðar Kjartansson, Aron Þrándarson, Höskuldur Gunnlaugsson, na ich miejsce weszli: Kristján Finnbogason, Stefán Þórðarson, Bjarni Antonsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tesha Akindele'a, Sam Adekugbe zajęli: Jayden Nelson, Ashtone Morgan. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Samuelowi Piette'owi z Kanady. Była to 62. minuta meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Islandii postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mikaela Andersona wszedł Alfons Sampsted, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Islandii utrzymać prowadzenie.

W 90. minucie w reprezentacji Kanady doszło do zmiany. Thelonius Bair wszedł za Tosainta Rickettsa. W drugiej połowie nie padły gole.

Maxime Crépeau
46′ Kári Arnason
Sam Adekugbe80′
 21′ Hólmar Örn Eyjólfsson
Amer Didic
Daníel Leó Grétarsson
Kamal Miller
Davíd Kristján Ólafsson
Liam Fraser
89′ Mikael Neville Anderson
Richie Laryea46′
81′ Höskuldur Gunnlaugsson
Jonathan Osorio
Alex Þór Hauksson
Samuel Piette62′
73′ Aron Elís Þrándarson
Tosaint Ricketts90′
60′ Kjartan Henry Finnbogason
Tesho Akindele75′
60′ Viðar Örn Kjartansson
Zohran Ludovic Bassong46′
46′ Birkir Már Saevarsson
Derek Cornelius
89′ Alfons Sampsted
Manjrekar James
Oskar Sverrisson
Ashtone Morgan80′
81′ Bjarni Mark Antonsson
Marcus Valdez Pereira Godinho
Tryggvi Hrafn Haraldsson
Jay Chapman
60′ Kristján Flóki Finnbogason
Noble Okello
60′ Óttar Magnús Karlsson
Shamit Shome
73′ Stefán Teitur Þórðarson
Thelonius Bair90′
Kolbeinn Sigthorsson
Tristan Daniel Borges

Jayden Nelson75′

Jacob Shaffelburg

Russell Teibert

Arbiter nie ukarał reprezentantów Islandii żadną kartką, natomiast piłkarzom Kanady przyznał jedną żółtą.

Drużyna Islandii w drugiej połowie wymieniła sześciu zawodników. Natomiast jedenastka Kanady w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Już w najbliższy poniedziałek reprezentacja Islandii będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Carson. Jej rywalem będzie Salwador.