Mecz towarzyski. Irlandia Północna - Luksemburg 1-0 (1-0)

W spotkaniu towarzyskim, które rozegrane zostało 5 września, jedenastka Irlandii Płn. zwyciężyła z Luksemburgiem 1-0 (1-0).

K. Malget 37' (samob.)

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 37. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Luksemburga Kevin Malget.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Irlandii Płn..

Drugą połowę reprezentacja Luksemburga rozpoczęła w zmienionym składzie, za Anthony'ego Morisa, Kevina Malgeta weszli Ralph Schon, Tim Hall. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Irlandii Płn. doszło do zmiany. Shayne Lavery wszedł za Kyle'a Lafferty'ego.

W 60. minucie George Saville został zmieniony przez Alfie Mccalmonta. W tej samej minucie Maurice Deville został zmieniony przez Davida Turpla, co miało wzmocnić jedenastkę Luksemburga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Baileya Peacocka-Farrella na Michaela McGoverna. Po chwili trener Irlandii Płn. postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Corry'ego Evansa wszedł Liam Donnelly, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W 73. minucie w jedenastce Luksemburga doszło do zmiany. Chris Philipps wszedł za Leandra Barreiro. Trener Luksemburga postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Danela Sinaniego i na pole gry wprowadził napastnika Daniela da Motę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 81. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Irlandii Płn. oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 85. minucie Olivier Thill został zmieniony przez Floriana Bohnerta, co miało wzmocnić drużynę Luksemburga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jordana Thompsona na Stevena Davisa oraz Gavina Whyte'a na Ethana Williama. W drugiej połowie nie padły bramki.

Lars Christian Krogh Gerson
90′ Tom Flanagan
Laurent Jans
Conor McLaughlin
Kevin Malget 37′ (samob.) 46′
88′ Gavin Whyte
Leandro Barreiro Martins73′
68′ Corry Evans
Olivier Thill85′
60′ George Saville
Vincent Thill
88′ Jordan Thompson
Gerson Leal Rodrigues Gouveia
82′ Josh Magennis
Maurice John Deville60′
60′ Kyle Lafferty
Danel Sinani74′
Trevor Carson
Tim Kips
67′ Michael McGovern
Ralph Schon46′
Bobby Burns
Tim Hall46′ 84′
Jamal Lewis
Marvin Martins Santos Da Graca
68′ Liam Francis Peadar Donnelly
Vahid Selimovic
Patrick James Coleman McNair
Aldin Skenderovic
88′ Steven Davis
Florian Bohnert85′
60′ Alfie John McCalmont
Mathias Olesen
Niall McGinn
Chris Philipps73′
Mark Sykes
Daniel Alves da Mota74′ 81′
88′ Ethan Stuart William Galbraith
Aurélien Joachim
60′ Shayne Lavery
David Turpel60′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.