Mecz towarzyski. Irlandia - Nowa Zelandia 3-1 (1-1)

14 listopada na Aviva Stadium w Dublinie odbył się mecz towarzyski pomiędzy drużynami Irlandii i Nowej Zelandii. Starcie zakończyło się zwycięstwem Irlandii 3-1. Na stadionie stawiło się 18 728 widzów.

C. McCowatt 30'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Callum McCowatt wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nowej Zelandii , strzelając gola w 30. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki pomagał Liberato Cacace.

Reprezentanty Irlandii odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Derrick Williams. Sytuację bramkową stworzył Robbie Brady.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę drużyna Nowej Zelandii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Winstona Reida wszedł Bill Tuiloma.

Dalsze wysiłki podejmowane przez reprezentację Irlandii przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Sean Maguire. Asystę przy golu zaliczył Troy Parrott.

W 56. minucie za Derricka Williamsa wszedł Callum O'Dowda. Między 63. a 74. minutą, boisko opuścili reprezentanty Irlandii: Jack Byrne, Troy Parrott, Kieran O'Hara, Alan Browne, Sean Maguire, na ich miejsce weszli: Alan Judge, Callum Robinson, Mark Travers, Conor Hourihane, James Collins. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michaela Boxalla, Ryana Thomasa zajęli: Tommy Smith, Michael McGlinchey.

Drużyna Nowej Zelandii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 75. minucie wynik na 3-1 podwyższył Callum Robinson. Bramka padła po podaniu Lee O'Connora.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Storm Roux90′
 45′ 56′ Derrick Williams
Joe Bell
Robbie Brady
Liberato Gianpaolo Cacace
66′ Alan Browne
Sarpreet Singh
63′ Jack Byrne
Ryan Jared Thomas74′
Josh Cullen
Callum McCowatt  30′ 85′
 52′ 73′ Sean Maguire
Chris Wood76′
63′ Troy Parrott
Elijah Henry Just
66′ Mark Travers
Andre Ernest De Jong76′
66′ Conor Hourihane
Michael McGlinchey74′
63′ Alan Judge
Timothy Payne90′
James McClean
Matt Ridenton
56′ Callum O'Dowda
Marco Rojas
Glenn Whelan
Alex Arthur Rufer
73′ James Collins
Bill Tuiloma46′
Scott Hogan
Elliott Collier85′
63′  75′ Callum Robinson
Max Mata

Jedenastka Irlandii była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie reprezentacje wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.