Mecz towarzyski. Francja - Boliwia 2-0 (2-0)

W starciu towarzyskim, które rozegrane zostało 2 czerwca, jedenastka Francji zwyciężyła z Boliwią 2-0 (2-0). Mecz na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau w Nantes obejrzało 35 228 widzów.

Towarzyskie
2019-06-02 21:00 | Stadion: Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau | Widzów: 35228 | Arbiter: A. Undiano Mallenco
Francja
Boliwia
2
0
T. Lemar 5'
A. Griezmann 43'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Francji (”Trójkolorowi”) w piątej minucie spotkania, gdy Thomas Lemar strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Antoine Griezmann.

W 29. minucie arbiter pokazał kartkę Adrianowi Jusinowi, piłkarzowi Boliwii.

Reprezentacja Boliwii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna ”Trójkolorowych”, zdobywając kolejną bramkę. W 43. minucie wynik ustalił Antoine Griezmann.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Drugą połowę jedenastka Francji rozpoczęła w zmienionym składzie, za Benjamina Pavarda, Kyliana Mbappégo weszli Léo Dubois, Wissam Ben Yedder. Także drużyna Boliwii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Samuela Galindę wszedł Fernando Saucedo. Trener Francji postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Thomasa Lemara. Na boisko wszedł Kingsley Coman, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Erwin Saavedra został zastąpiony przez Roberta Fernándeza. Między 66. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Boliwii: Raúl Castro Peñaloza, Alejandro Chumacero, Diego Bejarano, Adrian Jusino, na ich miejsce weszli: Henry Vaca, Diego Wayar, Saúl Torres, José Carrasco. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tanguy'ego NDombèlégo, Lucasa Digne'a, Samuela Umtitiego zajęli: Blaise Matuidi, Ferland Mendy, Kurt Zouma.

Carlos Emilio Lampe Porras
79′ Lucas Digne
Marvin Orlando Bejarano Jimenez
46′ Benjamin Pavard
Luis Fernando Haquin Lopez
89′ Samuel Umtiti
Adrian Jhonny Jusino Cerruto29′ 89′
Raphael Varane
Diego Bejarano Ibañez85′
 5′ 66′ Thomas Lemar
Raúl Castro Peñaloza73′
66′ Tanguy Ndombèlé Alvaro
Alejandro Saúl Chumacero Bracamonte81′
Paul Pogba
Samuel Galindo Suheiro46′
Florian Thauvin
Leonel Justiniano Arauz
 43′ Antoine Griezmann
Erwin Mario Saavedra Flores66′
46′ Kylian Mbappé
Marcelo Moreno Martins
Benjamin Lecomte
Ruben Cordano Justiniano
Mike Maignan
Javier Rojas Iguaro
46′ Léo Dubois
Mario Alberto Cuellar Saavedra
Clément Nicolas Laurent Lenglet
Roberto Carlos Fernández Toro66′
79′ Ferland Mendy
Saúl Torres Rojas85′
89′ Kurt Happy Zouma
Cristian Paul Arano Ruiz
N'Golo Kanté
José María Carrasco Sanguino89′
66′ Blaise Matuidi
Fernando Javier Saucedo Pereyra46′
46′ Wissam Ben Yedder
Henry Vaca Urquisa73′
66′ Kingsley Coman
Diego Horacio Wayar Cruz81′
Olivier Giroud
Gilbert Álvarez Vargas

Rodrigo Luis Ramallo Cornejo

Jedenastka Francji była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał reprezentantów Francji żadną kartką, natomiast piłkarzom Boliwii pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.