Mecz towarzyski. Ekwador - Trinidad i Tobago 3-0 (1-0)

W meczu towarzyskim, który rozegrany został 15 listopada, drużyna Ekwadoru wygrała z Trinidadem i Tobago 3-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Reales Tamarindos w Portoviejo.

E. Valencia 71',85'

Od pierwszych minut jedenastka Ekwadoru zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Trinidadu i Tobago była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 24. minucie Khaleem Hyland został zmieniony przez Ataullę Guerrę.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Ekwadoru w 29. minucie spotkania, gdy Alan Franco zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Michael Estrada.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy w reprezentacji Ekwadoru doszło do zmiany. Marcos Caicedo wszedł za Romaria Ibarrę. W 45. minucie arbiter pokazał kartkę Michaelowi Estradzie z Ekwadoru. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ekwadoru.

Na drugą połowę jedenastka Trinidadu i Tobago wyszła w zmienionym składzie, za Daneila Cyrusa wszedł Sheldon Bateau. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartkę dostał Sheldon Bateau, piłkarz Trinidadu i Tobago.

Niedługo później trener Ekwadoru postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Alana Franco wszedł Jordan Sierra, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Ekwadoru utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Ekwadoru udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie Michael Estrada został zmieniony przez Ennera Valencię, co miało wzmocnić jedenastkę Ekwadoru. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Carra na Jomoula Francois. Trener Trinidadu i Tobago postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Nathana Lewisa i na pole gry wprowadził napastnika Ryana Telfera, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 67. minucie w jedenastce Ekwadoru doszło do zmiany. Joao Rojas wszedł za Aleksa Ibarrę.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Ekwadoru w 71. minucie spotkania, gdy Enner Valencia strzelił z karnego drugiego gola. W 74. minucie Xavier Arreaga został zmieniony przez Moisésa Corozo, a za Ángela Menę wszedł na boisko Alejandro Cabeza, co miało wzmocnić drużynę Ekwadoru. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andre'a Fortunego na Matthew Woo.

W 85. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Enner Valencia z Ekwadoru. Asystę przy golu zanotował Marcos Caicedo.

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Matthew Woo, piłkarzowi Trinidadu i Tobago. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Nicklas Frenderup
74′ Xavier Ricardo Arreaga Bermello
Daneil Cyrus46′
Bryan Ignacio Carabalí Cañola
Alvin Jones
Diego José Palacios Espinoza
Carlyle Mitchell
67′ Alex Ibarra
Ross Russell Jr.
 29′ 58′ Alan Steven Franco Palma
Mekeil Williams
Jhegson Sebastián Méndez Carabalí
Andre Fortune80′
Felix Eduardo Torres Caicedo
Khaleem Hyland24′
45′ 58′ Michael Steveen Estrada Martínez
Aaron Lester
43′ Romario Andrés Ibarra Mina
Nathan Lewis63′
76′ Ángel Israel Mena Delgado
Daniel Carr61′
Brian Roberto Heras González
Marvin Phillip
Jorge Bladimir Pinos Haiman
Glenroy Samuel
74′ Moisés David Corozo Cañizares
Kevon Goddard
58′ Jordan Steeven Sierra Flores
Jomal Evan Williams
43′ Marcos Jackson Caicedo Caicedo
Matthew Woo Ling80′ 87′
José Adoni Cifuentes Charcopa
Aikim Andrews
67′ Joao Joshimar Rojas López
Ataulla Guerra24′
76′ Alejandro Jair Cabeza Jiménez
Marcus Joseph
Gonzalo Jordy Plata Jiménez
Ryan Telfer63′
58′  71′ (k.), 85′ Enner Valencia

Reprezentacja Ekwadoru była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Reprezentanty Ekwadoru otrzymały w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Ekwadoru wymieniła sześciu zawodników. Natomiast drużyna Trinidadu i Tobago dokonała pięciu zmian.