Mecz towarzyski. Egipt - Liberia 1-0 (0-0)

7 listopada na Borg El Arab Stadium w Borgu El Arabie odbył się pojedynek towarzyski pomiędzy drużynami Egiptu i Liberii. Mecz zakończył się zwycięstwem Egiptu 1-0. Na stadionie stawiło się 1 000 widzów.

Towarzyskie
2019-11-07 17:00 | Stadion: Borg El Arab Stadium | Widzów: 1000 | Arbiter: Ahmed Ghandour
Egipt
Liberia
1
0
Hamdi Fathi 84'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Reprezentacja Liberii od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Liberia: Christopherowi Jacksonowi w 33. i Benjaminowi Doemu w 37. minucie.

W 42. minucie Hussein El Shahat został zastąpiony przez Karima Tarka. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 73. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Liberii i jedną drużynie przeciwnej. Trener Egiptu postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Mohameda Kafshę i na pole gry wprowadził napastnika Hossama Hassana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Hamdi Fathi dla reprezentacji Egiptu. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Mohamed Hany.

W 86. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Christopher Jackson z Liberii i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 33. minucie. W 89. minucie Amr Al Sulaya został zmieniony przez Aymana Ashrafa, co miało wzmocnić drużynę Egiptu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Benjamina Doego na Augustine Otu.

Ashley Williams
59′ Mahmoud Alaa Eldin
Ben Beniah73′
59′ Ahmed Fathy Abdel Meneim Ibrahim
Benjamin Doe37′ 90′
Rami Hisham Abdel Aziz Rabia
Gasimu Sheikh Kouyateh
66′ Mahmoud Waheed
Alvin Maccornel
42′ Hussein El Shahat
Jeremy Saygbe
89′ Amr Al Sulaya
Sam Jackson
53′ Tarek Hamed
Edward Ledlum
82′ Mohamed Magdi Kafsha
Varney Sando46′
Ahmed Sayed
Armah Ayo Vaikainah76′
46′ Ahmed Gomaa
Christopher Jackson33′ 86′
Mohamed Hussein Awad
Tommy Songo
Mohamed Bassam
Daniel Paye
89′ Ayman Ashraf
Marvin Blapoh46′
59′ Baher El Mohamady
Marlon Harrison
59′ Mohamed Hany Eldemerdash
Rufus Padmore
53′  84′ Hamdi Fathi
Varney Dukuly
66′ Abdallah Gomaa
Augustine Otu90′
46′ 77′ Marwan Hamdy

82′ Hossam Hassan

42′ Karim Tarek

Reprezentacja Egiptu była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Liberii, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Drużyna Egiptu wymieniła ośmiu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.