Mecz towarzyski. Egipt - Gwinea 3-1 (1-0)

W starciu towarzyskim, które rozegrane zostało 16 czerwca, reprezentacja Egiptu wygrała z Gwineą 3-1 (1-0). Mecz na Borg El Arab Stadium w Borgu El Arabie obejrzało 10 000 widzów.

Towarzyskie
2019-06-16 21:00 | Stadion: Borg El Arab Stadium | Widzów: 10000 | Arbiter: Mohamed Adel
S. Kaba 63'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Egiptu wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Egiptu w 11. minucie spotkania, gdy Marwan Mohsen strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Abdalla El Said.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter wręczył Issiadze Sylli z Gwinei. Była to 29. minuta meczu. W 38. minucie Baïssama Sankoh został zastąpiony przez Mikaela Dyrestama. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Egiptu.

W 59. minucie sędzia ukarał kartką Ernesta Sekę, piłkarza Gwinei.

Drużyna Gwinei wyrównała wynik meczu. W 63. minucie Sory Kaba wyrównał wynik meczu.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez reprezentację Egiptu przyniosły efekt bramkowy. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Ahmed Ali.

W 79. minucie arbiter pokazał kartkę Aymanowi Ashrafowi z jedenastki gospodarzy.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Egiptu, zdobywając kolejną bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia wynik na 3-1 podwyższył Omar Gaber. Asystę przy golu zanotował Mohamed Salah.

W 87. minucie sędzia przyznał kartkę Amadou Diawarze z Gwinei. W tej samej minucie w jedenastce Egiptu doszło do zmiany. Ali Ghazal wszedł za Mohameda Elnenego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Abdoulaye Camara
 86′ Omar Gaber
Simon Falette
Mahmoud Hamdi
Ernest Seka Boka59′ 82′
46′ Ahmed Ayman Mansour
Issiaga Sylla29′
Mahmoud Ibrahim Hassan Trezeguet
Amadou Diawara87′
60′ Abdalla Mahmoud El Said Bekhit
Baïssama Sankoh38′
87′ Mohamed Naser Elsayed Elneny
Mohamed Lamine Yattara
46′ Tarek Hamed
François Kamano80′
61′ Walid Soliman
José Kanté Martínez55′
 11′ 60′ Marwan Mohsen
Fodé Camara
46′ 79′ Ayman Ashraf
Mikael Dyrestam38′
Ahmed Eissa El Mohamady Abdel Fattah
Boubacar Fofana
Ahmed Hegazi
Julian Jeanvier
87′ Ali Ahmed Ali Mohamed Ghazal
Ousmane Sidibé82′
46′ Nabil Emad
Ibrahima Cissé80′
60′ Amr Medhat Warda
Sory Kaba55′  63′
60′  77′ Ahmed Ali Kamel
Bengali-Fodé Koita
Ahmed Hassan Mahgoub

61′ Mohamed Salah

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił sześciu zawodników. Natomiast reprezentacja Gwinei wymieniła czterech zawodników.