Mecz towarzyski. Chorwacja - Gruzja 2-1 (1-1)

W pojedynku towarzyskim, który rozegrany został 19 listopada, jedenastka Chorwacji wygrała z Gruzją 2-1 (1-1). Mecz na Stadionie Aldo Drosina w Puli obejrzało 5 072 widzów.

Towarzyskie
2019-11-19 18:00 | Stadion: Stadion Aldo Drosina | Widzów: 5072 | Arbiter: A. Sant
G. Papunashvili 18'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gruzji w 18. minucie spotkania, gdy Giorgi Papunashvili zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Davit Khotcholava.

W 25. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Gruzji Guram Kaszia. W 39. minucie Otar Kakabadze został zmieniony przez Levana Shengelię.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Chorwacji przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie Ivan Periszić dał prowadzenie swojej reprezentacji. Bramka padła po podaniu Josipa Juranovicia.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 65. minucie, w jedenastce Chorwacji za Mateo Kovaczicia wszedł Nikola Vlašić, a w reprezentacji Gruzji Giorgi Papunashvili zmienił Otara Kiteishvilego. Po chwili trener Chorwacji postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Maria Pašalicia wszedł Dino Perić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Chorwacji utrzymać prowadzenie. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Gruzji doszło do zmiany. Gia Grigaława wszedł za Davita Khotcholavę.

Trener Gruzji postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Waleriana Gwilię i na pole gry wprowadził napastnika Giorgiego Kvilitaię, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 87. minucie w drużynie Gruzji doszło do zmiany. Giorgi Kharaishvili wszedł za Waleriego Kazaiszwilego. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Giorgi Makaridze
46′ Karlo Bartolec
Otar Kakabadze39′
46′ Tin Jedvaj
Guram Kaszia 25′ (samob.)
Dario Melnjak
Davit Khocholava80′
Mile Škorić
Giorgi Navalovski
 53′ Ivan Periszić
Giorgi Aburjania
Milan Badelj
Walerian Gwilia83′
65′ Mateo Kovaczić
Jambul Jighauri
75′ Mario Pašalić
Waleri Kazaiszwili87′
Ante Rebić
Giorgi Papunashvili  18′ 65′
46′ Mislav Oršić
Elguja Lobjanidze51′
Dominik Livaković
Lazare Kupatadze
46′ Simon Sluga
Giorgi Loria
Borna Barišić
Gia Grigaława80′
46′ Duje Caleta-Car
Giorgi Rekhviashvili
46′ Josip Juranović
Murtaz Dauszwili
75′ Dino Perić
Otar Kiteishvili65′
Marcelo Brozović
Nika Kvekveskiri
46′ Marko Rog
Levan Shengelia39′
65′ Nikola Vlašić
Bachana Arabuli51′
Bruno Petković
Giorgi Kharaishvili87′

Giorgi Kvilitaia83′

Jedenastka Chorwacji zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.