Mecz towarzyski. Chile - Haiti 2-1 (0-1)

W spotkaniu towarzyskim, które rozegrane zostało 7 czerwca, reprezentacja Chile zwyciężyła z Haiti 2-1 (0-1).

Towarzyskie
2019-06-07 01:00 | Stadion: Estadio La Portada de La Serena | Widzów: 12001 | Arbiter: Ricardo Marques Ribeiro
F. Pierrot 26'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Chile wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut jedenastka Chile zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Haiti była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Haiti w 26. minucie spotkania, gdy Frantzdy Pierrot strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Carlens Arcus.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Haiti: Frantzdy'emu Pierrotowi w 34. minucie i Hervé Bazile'owi w drugiej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Haiti.

Drugą połowę reprezentacja Chile rozpoczęła w zmienionym składzie, za Brayana Cortésa, Guillerma Maripána, Estebana Paveza, Nicolása Castilla weszli Gabriel Arias, Paulo Díaz, Erick Pulgar, Pedro Hernández. W 60. minucie Frantzdy Pierrot został zmieniony przez Aleksa Christiana.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Erickowi Pulgarowi z Chile. Była to 63. minuta pojedynku. Chwilę później trener Haiti postanowił bronić wyniku. W 63. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Stevena Sabata wszedł Andrew Jean-Baptiste, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Haiti nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 67. minucie, w reprezentacji Chile za Mauricia Isli wszedł Óscar Opazo, a w drużynie Haiti Hervé Bazile zmienił Zachary'ego Herivaux.

Reprezentacja Chile otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Eduardo Vargas. Asystę przy bramce zanotował Erick Pulgar.

Niedługo po stracie gola jedenastka Chile objęła prowadzenie. W 71. minucie Jose Fuenzalida dał prowadzenie swojej drużynie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Johny Placide
67′ Mauricio Isla
Ricardo Ade
46′ Guillermo Alfonso Maripán Loaysa
Carlens Jean Fedlaire Ruby Arcus
Gary Medel
Mechack Jérôme
88′ Charles Aranguiz
Bryan Alceus
Jean Beausejour
Derrick Etienne Jr.74′
 71′ Jose Fuenzalida
Wilde-Donald Guerrier88′
46′ Esteban Andres Pavez Suazo
Steven Sabat63′
Arturo Vidal
Frantzdy Pierrot  26′ 34′ 60′
46′ Nicolás Ignacio Castillo Mora
Hervé Bazile45′ 67′
 69′ Eduardo Vargas
Duckens Moses Nazon72′
46′ Gabriel Arias Arroyo
Isaac Rouaud Simon
Yerko Andrés Urra Cortés
Djimy Bend Alexis
46′ Paulo César Díaz Huincales
Bicou Bissainte
67′ Óscar Mauricio Opazo Lara
Alex Júnior Christian60′
46′ Pedro Pablo Hernández
Jems Geffrard
46′ 63′ Erick Antonio Pulgar Farfán
Andrew Jean-Baptiste63′
Ángelo Nicolás Sagal Tapia
Mikaël Gabriel Cantave74′
88′ Diego Alfonso Valdés Contreras
Hérold Junior Charles88′
Junior Fernandes
Zachary Herivaux67′

Jonel Desire72′

Reprezentacja Chile była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starciu.

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom Chile, a reprezentantom Haiti pokazał dwie.