Mecz towarzyski. Chile - Argentyna 0-0

6 września na United Airlines Field at the Los Angeles Memorial Coliseum w Los Angeles odbył się mecz towarzyski pomiędzy drużynami Chile i Argentyny. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 37 000 widzów.

Towarzyskie
2019-09-06 04:30 | Stadion: United Airlines Field at the Los Angeles Memorial Coliseum | Widzów: 37000 | Arbiter: J. Marrufo
Chile
Argentyna
0
0

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 15. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Argentyny i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę reprezentacja Chile rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ángela Sagala wszedł Diego Rubio. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Claudiowi Baezie z jedenastki Chile.

W 53. minucie Giovani Lo Celso został zmieniony przez Exequiela Palaciosa. Chwilę później trener Chile postanowił bronić wyniku. W 55. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Claudia Baezę wszedł Tomás Alarcón, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Chile utrzymać remis. W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Nicolasowi Tagliaficowi, piłkarzowi Argentyny.

Trener Argentyny postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Carlosa Correę i na pole gry wprowadził napastnika Lucasa Alaria. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 59. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Argentyny i dwie drużynie przeciwnej. Między 66. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Argentyny: Rodrigo De Paul, Paulo Dybala, Nicolas Tagliafico, Leandro Paredes, na ich miejsce weszli: Nicolás Domínguez, Alexis Mac, Marcos Acuna, Guido Rodríguez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Eduarda Vargasa, Césara Pinaresa, Charles'a Aranguiza zajęli: Diego Valdés, Ignacio Jeraldino, Igor Lichnovsky.

Nicolas Otamendi
75′ Sebastián Ignacio Vegas Orellana
Nicolas Tagliafico57′ 75′
7′ 88′ Charles Aranguiz
Carlos Joaquín Correa57′
49′ 55′ Claudio Andrés Baeza Baeza
Rodrigo Javier De Paul62′ 67′
77′ 82′ César Ignacio Pinares Tamayo
Giovani Lo Celso53′
46′ Ángelo Nicolás Sagal Tapia
Leandro Daniel Paredes6′ 85′
66′ Eduardo Vargas
Franco Armani
55′ Tomás Alarcón Vergara
Leonardo Julián Balerdi Rossa
Felipe Manuel Campos Mosqueira
Jorge Nicolás Figal
88′ Igor Lichnovsky Osorio
Manuel Lanzini
66′ Diego Alfonso Valdés Contreras
Alexis Mac Allister70′
Christian Daniel Bravo Araneda
Exequiel Alejandro Palacios53′
82′ Ignacio Alejandro Jeraldino Jul
Roberto Maximiliano Pereyra
Jean David Meneses Villarroel
Guido Rodríguez85′
46′ Diego Iván Rubio Kostner
Federico Matías Zaracho

Lucas Nicolás Alario57′

Adolfo Julián Gaich

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla reprezentacji Argentyny, mimo że oddała ona trzy celne strzały.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki reprezentantom Argentyny w pierwszej połowie, a w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy.

Reprezentacja Chile w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Argentyny w drugiej połowie dokonała sześciu zmian.