Mecz towarzyski. Brazylia - Katar 2-0 (2-0)

W pojedynku towarzyskim, który rozegrany został 6 czerwca, reprezentacja Brazylii wygrała z Katarem 2-0 (2-0).

Towarzyskie
2019-06-06 02:30 | Stadion: Estádio Nacional de Brasília | Widzów: 34204 | Arbiter: J. Argote
Brazylia
Katar
2
0
Richarlison 16'
Gabriel Jesus 24'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Richarlison wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brazylii , strzelając gola w 16. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomagał Dani Alves.

W 21. minucie Neymar zastąpił Evertona.

Drużyna Kataru ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Brazylii, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Gabriel Jesus. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Richarlison.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Pedro Correi z reprezentacji Kataru. Niedługo później trener Brazylii postanowił wzmocnić linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Richarlisona. Na boisko wszedł David Neres, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Między 66. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Brazylii: Arthur, Philippe Coutinho, Filipe Luis, Dani Alves, na ich miejsce weszli: Fernandinho, Lucas Paquetá, Alex Sandro, Éder Militão. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hassana Khalida, Abdelkarima Fadlalli, Abdulaziza Hatema, Akrama Afifa zajęli: Ahmed Doozandeh, Ali Afif, Abdullah Abdulsalam, Ahmed Eldin. W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Casemira z Brazylii, a w 81. minucie Assima Madiba z drużyny przeciwnej. W szóstej minucie doliczonego czasu starcia karnego dla Katar nie wykorzystał Boualem Khoukhi strzelając obok bramki.

Saad Abdullah Al Sheeb
76′ Filipe Luis
Salem Ali Al Hajri
Marquinhos
Pedro Miguel Correia52′
de Souza Filho Miranda
Abdelkarim Hassan Fadlalla84′
81′ Daniel Alves
Boualem Khoukhi 90′ (k.)
71′ Casemiro
Abdulaziz Hatem Mohammed Abdullah87′
68′ Philippe Coutinho
Assim Omer Al Haj Madibo81′
66′ Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
Tarek Salman Salman
 24′ Gabriel Jesus
Almoez Ali Zainalabiddin Abdulla
 16′ 63′ Richarlison de Andrade
Akram Hassan Afif88′
21′ . Neymar
Hassan Khalid Al Haidos79′
Phelipe Megiolaro Alves
Mohammed Al Bakri
Cássio Ramos
Yousef Hassan Mohamed Ali
76′ . Alex Sandro
Tameem Al Muhaza
81′ Eder Gabriel Militao
Hamid Ismaeil Hassan Khaleefa Hamid
Thiago Silva
Almahdi Ali Mukhtar
Marques Loureiro Allan
Abdullah Abdulsalam Alahrak87′
21′ Sousa Soares Everton
Karim Boudiaf
66′ . Fernandinho
Ahmed Moein Doozandeh79′
68′ Lucas Tolentino Coelho de Lima
Ahmed Fathy
63′ David Neres Campos
Ahmed Alaa Eldin Abdelmotaal88′

Ali Hassan Afif Yahya84′

Abdulaziz Rashid Al Ansari

Reprezentacja Brazylii była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Reprezentanci Brazylii dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Brazylii wymieniła sześciu zawodników. Natomiast drużyna Kataru w drugiej połowie dokonała czterech zmian.