Mecz towarzyski. Brazylia - Honduras 7-0 (3-0)

W starciu towarzyskim, które rozegrane zostało 9 czerwca, drużyna Brazylii wysoko wygrała z Hondurasem 7-0 (3-0). Mecz na Estádio José Pinheiro Borda w Porto Alegre obejrzało 16 521 widzów.

Towarzyskie
2019-06-09 21:00 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Widzów: 16521 | Arbiter: A. Cunha
Richarlison 70'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Gabriel Jesus. To już czwarte trafienie tego reprezentant w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Dani Alves.

Drużyna Hondurasu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała reprezentacja Brazylii , zdobywając kolejną bramkę. W 13. minucie celnym strzałem popisał się Thiago Silva. Przy zdobyciu bramki pomagał Philippe Coutinho.

W 28. minucie sędzia wręczył żółtą kartkę Casemirowi z drużyny Brazylii. W 29. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Rommel Quioto osłabiając tym samym reprezentację Hondurasu. W 32. minucie Arthur został zmieniony przez Allana.

W 33. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Rogerowi Rojasowi, piłkarzowi Hondurasu.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Brazylii w 37. minucie spotkania, gdy Philippe Coutinho strzelił z rzutu karnego trzeciego gola.

Drugą połowę drużyna Brazylii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marquinhosa, Casemira weszli Éder Militão, Fernandinho. Także reprezentacja Hondurasu wyszła w zmienionym składzie, za Rogera Rojasa, Bryana Acostę weszli Jorge Alvarez, Michaell Chirinos.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu Gabriel Jesus po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 4-0. Asystę przy bramce zanotował Richarlison.

W 55. minucie w reprezentacji Brazylii doszło do zmiany. Roberto Firmino wszedł za Gabriela Jesusa.

Niedługo później David Neres wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brazylii, strzelając kolejnego gola w 56. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Filipe Luisa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brazylii w 65. minucie spotkania, gdy Roberto Firmino zdobył szóstą bramkę. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Alberth Elis z Hondurasu. Była to 66. minuta pojedynku.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Brazylii doszło do zmiany. Everton wszedł za Philippe'a Coutinha.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Brazylii w 70. minucie spotkania, gdy Richarlison strzelił siódmego gola. Asystę zaliczył Everton.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7-0.

Félix Joan Crisanto Velásquez
46′ Marquinhos
Maynor Figueroa
 13′ 77′ Thiago Silva
Henry Adalberto Figueroa Alonzo
Daniel Alves
Emilio Izaguirre80′
28′ 46′ Casemiro
Bryan Josue Acosta Ramos46′
 37′ (k.) 66′ Philippe Coutinho
Luis Garrido72′
32′ Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
Alexander Agustín López Rodríguez73′
 6′, 47′ 55′ Gabriel Jesus
Alberth Josué Elis Martínez66′
 70′ Richarlison de Andrade
Roger Fabricio Rojas Lazo33′ 46′
 56′ David Neres Campos
Brayan Beckeles73′
46′ Eder Gabriel Militao
Denil Omar Maldonado Munguía
77′ de Souza Filho Miranda
Jorge Daniel Alvarez Rodas46′
32′ Marques Loureiro Allan
Héctor Enrique Castellanos Villatoro72′
66′ Sousa Soares Everton
José Alejandro Reyes Cerna
46′ . Fernandinho
Román Rubilio Castillo Álvarez
Lucas Tolentino Coelho de Lima
Michaell Anthony Chirinos Cortez46′
55′  65′ . Roberto Firmino
Rigoberto Manuel Rivas Vindel

Reprezentacja Brazylii zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki drużyny Hondurasu.

Piłkarze Hondurasu obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Reprezentacja Brazylii dokonała sześciu zmian. Natomiast drużyna Hondurasu w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.