Mecz towarzyski. Brazylia - Argentyna 0-1. Bramka Messiego

Argentyna pokonała Brazylię 1-0 w meczu rozgrywanym w Arabii Saudyjskiej. Jedyną bramkę zdobył Lionel Messi, a w spotkaniu piłkarze zmarnowali dwa rzuty karne.

Starcia Brazylii z Argentyną zawsze wywołują wielkie emocje, zwłaszcza u kibiców z Ameryki Południowej. Nie inaczej było i tym razem. Obaj selekcjonerzy nie zamierzali oszczędzać swoich największych gwiazd, choć w wyjściowym składzie "Albicelestes" nie znaleźli się między innymi: Paulo Dybala i Sergio Aguero.

Już pierwsze minuty zapowiadały ciekawe widowisko - w ciągu kwadransa sędzia podyktował dwa rzuty karne - oba nie zostały wykorzystane.

Najpierw "jedenastkę" wywalczył Gabriel Jesus, po czym sam podszedł do piłki ustawionej "na wapnie". Oddał płaski, lekki strzał, który ominął lewy słupek bramki strzeżonej przez Estebana Andradę.

Chwilę potem, po drugiej stronie boiska, Alex Sandro sfaulował Lionela Messiego. Gwiazdor Barcelony sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość, ale jego intencje świetnie wyczuł Alisson Becker.

Golkiper Liverpoolu skutecznie interweniował, lecz wybił futbolówkę wprost przed siebie, dzięki czemu Messi mógł dobić swój strzał. Geniusz z Rosario zanotował w ten sposób pierwszą bramkę po trzymiesięcznym zawieszeniu w kadrze.

W drugiej części gry wynik spotkania już się nie zmienił. Obie drużyny stworzyły sobie kilka akcji. Najbliższej podwyższenia wyniku był Messi w 67. minucie. Argentyńczyk oddał groźny strzał z rzutu wolnego, jednak pewnie interweniował Alisson.

Towarzyskie
2019-11-15 18:00 | Stadion: King Saud University Stadium | Widzów: 22541 | Arbiter: M. Conger
Esteban Maximiliano Andrada
64′ . Alex Sandro
Juan Marcos Foyth
27′ Danilo
Nicolas Otamendi
64′ Eder Gabriel Militao
Germán Alejandro Pezzella
Thiago Silva
Nicolas Tagliafico61′
22′ 86′ Casemiro
Lucas Ariel Ocampos74′
55′ Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
Rodrigo Javier De Paul43′ 90′
46′ Lucas Tolentino Coelho de Lima
Giovani Lo Celso59′
10′ (k.) 71′ Gabriel Jesus
Leandro Daniel Paredes73′ 83′
. Roberto Firmino
Lionel Messi  13′ 13′ (k.)
71′ . Willian
Renzo Saravia
64′ Renan Augusto Lodi dos Santos
Marcos Acuna59′
Marquinhos
Nicolás Martín Domínguez90′
46′ Philippe Coutinho
Alexis Mac Allister
55′ Tavares Fabinho
Guido Rodríguez83′
Douglas Luiz Soares de Paulo
Sergio Aguero
71′ Richarlison de Andrade
Lucas Nicolás Alario88′
86′ Wesley Moraes Ferreira da Silva
Paulo Dybala
71′ Rodrygo Silva de Goes