Reklama

Reklama

Mecz towarzyski. Arabia Saudyjska - Paragwaj 0-0

19 listopada na Prince Faisal bin Fahd Stadium w Rijad odbył się mecz towarzyski pomiędzy drużynami Arabii Saudyjskiej i Paragwaju. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 5 175 widzów.

19 listopada  na Prince Faisal bin Fahd Stadium w Rijad odbył się mecz towarzyski pomiędzy drużynami Arabii Saudyjskiej  i Paragwaju. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 5 175 widzów.

Od pierwszych minut jedenastka Paragwaju zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Arabii Saudyjskiej była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 21. minucie Abdulrahman Al Obaid został zastąpiony przez Sauda Hamida.

Od 28. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Paragwaju i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie Yehya Al Shehri został zmieniony przez Turkiego Al-Ammara, a za Abdullaha Alhamddana wszedł na boisko Haroune Camara, co miało wzmocnić reprezentację Arabii Saudyjskiej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jorge Moreirę na Ivána Pirisa oraz Ramóna Martíneza na Mathíasa Villasantiego. W 67. minucie w jedenastce Paragwaju doszło do zmiany. Óscar Romero wszedł za Matíasa Rojasa.

Reklama

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Mathías Villasanti z Paragwaju. Była to 74. minuta starcia. Niedługo później trener Paragwaju postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Santiago Arzamendię. Na boisko wszedł Blás Riveros, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Paragwaju doszło do zmiany. Ángel Romero wszedł za Daria Lezcana.

W tej samej minucie trener Arabii Saudyjskiej postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Abdulrahmana Aldawsariego wszedł Ali Alawjami, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Arabii Saudyjskiej utrzymać remis. W 89. minucie w drużynie Paragwaju doszło do zmiany. Samu wszedł za Derlisa Gonzáleza.

Reprezentanty Arabii Saudyjskiej dostały w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie reprezentacje wykorzystały wszystkie zmiany.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL