Mecz towarzyski. Algieria - Kolumbia 3-0 (2-0)

15 października na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve D'ascq odbył się pojedynek towarzyski pomiędzy drużynami Algierii i Kolumbii. Mecz zakończył się zwycięstwem Algierii 3-0.

R. Mahrez 20',65'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie sędzia przyznał kartkę Djameleddine'owi Benlamriemu z drużyny Algierii.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Algierii w 15. minucie spotkania, gdy Baghdad Bounedjah zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Riyad Mahrez.

Drużyna Kolumbii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała reprezentacja Algierii, strzelając kolejnego gola. W 20. minucie wynik na 2-0 podwyższył Riyad Mahrez. Bramka padła po podaniu Ismaela Bennacera.

W 40. minucie kartkę dostał Davinson Sánchez, reprezentant Kolumbii. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice Kolumbii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Luisa Díaza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Juan Cuadrado. Na drugą połowę reprezentacja Kolumbii wyszła w zmienionym składzie, za Luisa Murila, Yaira Morena weszli Roger Martínez, Luis Sinisterra.

W 65. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Riyad Mahrez z Algierii. Asystę przy golu zaliczył Baghdad Bounedjah.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Kolumbii doszło do zmiany. Wílmar Barrios wszedł za Andrésa Uribego. W 70. minucie za Alfreda Morelosa wszedł Andrés Ibargüen. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Jefferson Lerma z Kolumbii. Była to 78. minuta starcia.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Johan Andrés Mojica Palacio
11′ Djameleddine Benlamri
Oscar Fabián Murillo Murillo
90′ Ramy Bensebaini
Yairo Yesid Moreno Berrío46′
 15′ 72′ Baghdad Bounedjah
Andrés Mateus Uribe Villa70′
77′ Mohamed Youcef Belaïli
Alfredo José Morelos Aviléz70′
 20′, 65′ 85′ Riyad Mahrez
Luis Fernando Muriel Fruto46′
Azzedine Doukha
Eder Aleixo Chaux Ospina
Alexandre Oukidja
Aldair Alejandro Quintana Rojas
90′ Ayoub Abdellaoui
Yerry Fernando Mina González
85′ Mehdi Abeid
Andrés Felipe Ibargüen García70′
77′ Yacine Brahimi
Roger Beyker Martínez Tobinson46′
72′ Islam Slimani
Luis Fernando Sinisterra Lucumí46′

Piłkarze Algierii otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Algierii w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast reprezentacja Kolumbii w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.