Mecz towarzyski. Algieria - Burundi 1-1 (0-0)

11 czerwca w adzie-Dōże odbyło się starcie towarzyskie pomiędzy drużynami Algierii i Burundi. Mecz zakończył się remisem 1-1.

11 czerwca  w adzie-Dōże odbyło się starcie towarzyskie pomiędzy drużynami Algierii  i Burundi. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi reprezentacjami.

Od pierwszych minut jedenastka Burundi zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Algierii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 25. minucie Pierrot Kwizera zastąpił Francisa Mustafę.

W 58. minucie w reprezentacji Burundi doszło do zmiany. Mohamed Amissi wszedł za Husseina Shabaniego.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Algierii w 66. minucie spotkania, gdy Baghdad Bounedjah zdobył pierwszą bramkę.

W 75. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Algierii Rais M'Bolhi. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Obie reprezentacje dokonały po pięć zmian.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Algierii zawalczy o kolejne punkty w TBC. Jej rywalem będzie Mali. Natomiast w poniedziałek Tunezja będzie przeciwnikiem reprezentacji Burundi w meczu, który odbędzie się w Radès.