Reklama

Reklama

Znamy już prawie wszystkich, którzy awansowali

Tenisiści Kazachstanu, Wielkiej Brytanii, Chorwacji oraz Niemiec dołączyli w niedzielę do Włochów i zagrają w ćwierćfinale Pucharu Davisa. Trwają dwa ostatnie spotkania, które wyłonią jednego zwycięzcę grupy oraz zdecydują, które dwa zespoły awansują do czołowej ósemki z drugich pozycji.

O ostatnie pierwsze miejsce w grupie walczą w Madrycie Hiszpanie i Rosjanie, grający pod szyldem krajowej federacji tenisowej. 40-letni Feliciano Lopez pokonał Andriej Rublowa 2:6, 6:3, 6:4, a Pablo Carreno-Busta uległ Daniiłowi Miedwiediewowi 2:6, 6:7 (3-7) i o tym, która z drużyn wygra mecz i zarazem grupę zdecyduje spotkanie deblowe.

Jedną z drużyn, które są najbliżej awansu z drugiej pozycji - ze względu na korzystny układ spotkań i setów - są Szwedzi.

W finałowych rozgrywkach o Puchar Davisa uczestniczy 18 drużyn podzielonych na sześć grup - po dwie grupy grają w Madrycie, Turynie i Innsbrucku. Od poniedziałku do czwartku rozegrane zostaną w tych miejscach ćwierćfinały.

Reklama

Od półfinału rywalizacja będzie się toczyć już tylko w stolicy Hiszpanii, gdzie dwa lata temu rozgrywany był cały turniej (ubiegłoroczną edycję odwołano z powodu pandemii).

Finał zaplanowano na 5 grudnia.

Wyniki niedzielnych meczów:

grupa A (Madryt)

Hiszpania - Rosyjska Federacja Tenisowa 1:1

Feliciano Lopez - Andriej Rublow 2:6, 6:3, 6:4

Pablo Carreno-Busta - Daniił Miedwiediew 2:6, 6:7 (3-7)



grupa B (Madryt)

Kanada - Kazachstan 0:3

Brayden Schnur - Michaił Kukuszkin 3:6, 7:6 (7-5), 5:7

Vasek Pospisil - Aleksander Bublik 2:6, 6:7 (6-8)

Peter Polansky, Brayden Schnur - Andriej Gołubiew, Aleksander Nedowiesow 4:6, 7:6 (8-6), 1:6


grupa C (Innsbruck)

Wielka Brytania - Czechy 2:1

Daniel Evans - Tomas Machac 2:6, 5:7

Cameron Norrie - Jiri Lehecka 6:1, 2:6, 6:1

Joe Salisbury, Neal Skupski - Tomas Machac, Jiri Vesely 6:4, 6:2


grupa D (Turyn)

Chorwacja - Węgry 2:1

Nino Serdarusic - Fabian Marozsan 6:4, 6:4

Marin Cilic - Zsombor Piros 6:4, 5:7, 4:6

Nikola Mektic, Mate Pavic - Fabian Marozsan, Peter Nagy 7:6 (8-6), 6:2


grupa E (Turyn)

USA - Kolumbia 1:1

Frances Tiafoe - Nicolas Mejia 4:6, 6:3, 7:6 (9-7)

John Isner - Daniel Elahi Galan 3:6, 6:3, 6:7 (5-7)


grupa F (Innsbruck)

Austria - Niemcy 1:2

Jurij Rodionov - Dominik Koepfer 6:1, 7:5

Dennis Novak - Jan-Lennard Struff 5:7, 4:6

Oliver Marach, Philipp Oswald - Kevin Krawietz, Tim Puetz 3:6, 4:6

pap, rana 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama