Zaczął zwijać się z bólu, a potem... Dziwne zachowanie Rosjanina, wygłupił się

Carlos Alcaraz wygrał Daniiłem Miedwiediewem w półfinale turnieju ATP 500 w Pekinie. Podczas jednej z wymian doszło do zabawnej sytuacji, kiedy Rosjanin zasugerował, że został trafiony piłką przez rywala w czułe miejsce. Hiszpan od razu chciał przepraszać przeciwnika, ale ten natychmiast pokazał, że tylko udawał. Na tyle dobrze, że, jak napisano w mediach społecznościowych, należy mu się Oscar.

Carlos Alcaraz (z lewej) i Daniił Miedwiediew
Carlos Alcaraz (z lewej) i Daniił Miedwiediew/AFP

To był na pewno jeden z ciekawej zapowiadających się pojedynków. Naprzeciw siebie stanęli rozstawiony z "dwójką" Alcaraz kontra Miedwiediew, turniejowa "trójka".

Lepszym po 88 minutach okazał się Hiszpan, który zwyciężył 7:5, 6:3. Na wysokim poziomie szczególnie stał pierwszy set, w którym doczekaliśmy się pięciu przełamań serwisu.

Tenis. Daniił Miedwiediew sobie zażartował

Jako pierwszy dokonał tego Alcaraz w piątym gemie, ale Rosjanin natychmiast odrobił stratę. Sytuacja powtórzyła się w siódmym i ósmym gemie. O zwycięstwie w partii 21-latka z El Palmar zdecydowało przełamanie w 11. gemie, po którym Miedwiediew już nie był w stanie wrócić.

Do wspomnianej na wstępie sytuacji doszło w drugim gemie następnego seta. Hiszpan prowadził już 40:0 przy własnym serwisie, a po returnie rywala poszedł do siatki i zagrał kończący forhend. Miedwiediew odbił go sytuacyjnie rakietą, a potem od razu zasugerował, że dostał piłką czułe miejsce. Alcaraz natychmiast chciał przepraszać rywala, ale ten pokazał, że tylko udawał, i od razu zaczął się uśmiechać. To samo zrobił też tenisista z Półwyspu Iberyjskiego.

Komentatorzy od razu uznali, że 28-latkowi z Moskwy należy się Oscar za wybitną kreację aktorską.

W piątym gemie drugiej partii Hiszpan przełamał podanie Rosjanina, a potem powtórzył to w dziewiątym, kończąc spotkanie za czwartą piłką meczową. W ósmym pojedynku pomiędzy tymi graczami zwyciężył już po raz szósty.

Tenis. Carlos Alcaraz czeka na finałowego rywala

Tym samym Alcaraz awansował do swojego pierwszego finału w Pekinie, gdzie jego rodak Rafael Nadal był cztery razy.

W decydującym meczu w stolicy Chin 21-letni Hiszpan zagra albo z Włochem Jannikiem Sinnerem, numerem jeden męskiego tenis, albo z reprezentantem gospodarzy Bu Yunchaokete.

Finał w Pekinie zostanie rozegrany w środę.