Reklama

Reklama

Występ Rafaela Nadala w ATP World Tour Finals pod znakiem zapytania

Trzeci w rankingu tenisistów ATP Rafael Nadal może wycofać się z udziału w kończącym sezon turnieju (9-16.11.) w Londynie. Powodem są bóle wyrostka robaczkowego i operacja, której Hiszpan ma się poddać w listopadzie.

Początkowo informację podał hiszpański dziennik "Marca", który powołał się na wywiad jego stryja i trenera Toniego Nadala dla lokalnej stacji na Majorce. Serwis internetowy gazety zinterpretował tę rozmowę jako ostateczne wycofanie się Rafaela z udziału w turnieju, ale inne źródła jeszcze niczego nie przesądziły.

"Rafa zagra jeszcze w Bazylei (w przyszłym tygodniu - przyp. red) i wtedy zobaczymy, jak się czuje. Lekarze będą mogli zdecydować, czy tenisista weźmie udział w pozostałych dwóch turniejach w tym roku" - napisał "El Pais", powołując się na źródła bliskie Nadalowi. Podobnie wywiad oceniła hiszpańska agencja EFE.

Reklama

W prestiżowym turnieju udział bierze zawsze ośmiu najlepszych zawodników sezonu. Na razie pewnych udziału jest trzech zawodników: lider rankingu ATP Serb Novak Djoković oraz Szwajcarzy Stan Wawrinka i Roger Federer.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy