Reklama

Reklama

Wyczerpująca walka w finale AO juniorów. Zawodnik opuszczał kort na wózku

W sobotę uwagę wszystkich kibiców tenisa przyciągał z całą pewnością finał rywalizacji kobiet w ramach Australian Open 2022 - bardzo emocjonująco było jednak również kilka godzin wcześniej w finale juniorów, w którym walczyli Bruno Kuzuhara oraz Jakub Menšík. Pojedynek był tak zacięty i wyczerpujący, że drugi z wymienionych tenisistów kort musiał opuszczać na wózku inwalidzkim - był skrajnie zmęczony.

Pojedynek, w którym 17-letni Amerykanin Bruno Kuzuhara walczył z 16-letnim Czechem Jakub Menšíkiem przejdzie z całą pewnością do historii rozgrywek juniorskich Australian Open. Starcie skończyło się wygraną Kuzuhary 7:6 (7-4), 6:7 (6-8), 7:5 i było skrajnie długie (3 h 43 min) i wyczerpujące dla obu stron. Dużo bardziej wycieńczony był jednak Menšík.

Australian Open. Bruno Kuzuhara lepszy w finale. Jakub Menšík opuścił kort na wózku

Widać to było już pod koniec trzeciego seta - Czech poprosił o przerwę w grze i spędził ją w całości niemal na leżąco. Potem z wielkim wysiłkiem utrzymywał się w ogóle na nogach i na finiszu meczu nie był już w stanie dotrzymać tempa swojemu rywalowi.

Reklama

Gdy Amerykanin zdobył mistrzowski punkt, Menšík dosłownie padł na ziemię i był ledwo w stanie podnieść rękę, by móc uścisnąć dłoń Kuzuhary. Na miejscu pojawił się natychmiastowo sztab medyczny, a wyzutego z wszelkiej energii zawodnika wkrótce wywieziono z kortu na wózku inwalidzkim. Teraz należy mieć nadzieję, że nastolatek szybko zregeneruje swój organizm i nie przypłaci swojego wysiłku jakąś kontuzją.

Australian Open. Ashleigh Barty wygrała w finale z Collins

Kilka godzin po zakończeniu tej potyczki poznaliśmy zwyciężczynię współzawodnictwa kobiet w ramach AO - triumfatorką została Ashleigh Barty, która w dwóch setach pokonała Danielle Collins.

Jutro czeka nas z kolei zakończenie rywalizacji mężczyzn. W finale zmierzą się ze sobą Rafael Nadal oraz Daniił Miedwiediew - początek meczu o godz. 09.30.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy