Reklama

Reklama

​WTA w Rzymie. Co z meczem Igi Świątek? Ćwierćfinał z udziałem Polki przełożony

Zgodnie z planem przyjętym przez organizatorów Iga Świątek miała rywalizować z Eliną Switoliną w piątek o godzinie 18.00 w ćwierćfinale turnieju WTA w Rzymie. Do spotkania w wyznaczonym czasie nie doszło i zostało ono przełożone na sobotę na godzinę 11.00. W przypadku wygranej jeszcze tego samego dnia Polka zagra w półfinale.

Winne zaistniałej sytuacji są warunki pogodowe. Na rzymskich kortach karty zaczął rozdawać deszcz.

Opady opóźniły wcześniejsze starcia tenisistów i tenisistek. Szczególnie ważny w kontekście wyjścia na kort Polki był mecz na korcie centralnym pomiędzy Novakiem Djokoviciem i Stefanosem Tsitsipasem.

Grek i Serb kilkakrotnie wchodzili i schodzili z kortu przez utrudniającą rozgrywkę pogodę. Djoković przeciągał swoją decyzję o powrocie do gry, tłumacząc się kwestiami bezpieczeństwa i dbałością o swoje zdrowie. W efekcie ich starcie nadal nie zostało rozstrzygnięte.

Reklama

Co z meczem Igi Świątek?

Brak poprawy warunków pogodowych sprawił, że planowany pierwotnie na godzinę 18.00 pojedynek z udziałem Świątek został przeniesiony na godzinę 20:00. a później przeniesiony na sobotę 15 maja.

Mecz naszej tenisistki rozpocznie się o godzinie 11. W przypadku wygranej Świątek jeszcze tego samego dnia zagra w półfinale z Cori Gauff. Ten mecz rozpocznie się nie wcześniej niż o 15 na korcie centralnej, choć możliwa jest jeszcze zmiana kortu.

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje