Reklama

Reklama

WTA w Monterrey - Urszula Radwańska wystąpi w ćwierćfinale

Urszula Radwańska, po wygranej z Chorwatką Donną Vekić 6:4, 6:1 awansowała do 1/4 finału turnieju WTA Tour na twardych kortach w meksykańskim Monterrey (z pulą nagród 235 tys. dolarów). Kolejną rywalkę tenisistka rozstawiona z numerem siódmym pozna w czwartek.

Był to pierwszy pojedynek Radwańskiej, obecnie 32. w rankingu WTA Tour, z 16-letnią Chorwatką, która mimo młodego wieku już jest sklasyfikowana na 88. miejscu na świecie.

Spotkanie układało się po myśli Polki, która szybko objęła prowadzenie 3:1 oraz 4:2. Zyskała je dzięki jednemu "breakowi" z początku meczu. Vekić odrobiła stratę i wyrównała na 4:4, ale zaraz po tym znów przegrała swój serwis. Potem, przy podaniu krakowianki, obroniła trzy setbole; dopiero czwarty okazał się decydujący, po 43 minutach gry.

W sumie od stanu 4:4 Radwańska zdobyła sześć kolejnych gemów, zanim Chorwatka zdołała przerwać na chwilę zwycięską serię. Przy 1:5, znów przegrała swój serwis, choć wcześniej obroniła pierwszego meczbola. Pojedynek trwał godzinę i 72 minuty.

Reklama

Teraz Radwańska spotka się ze zwyciężczynią czwartkowego meczu Serbki Jovany Jaksić z Rosjanką Marią Kirilenko, rozstawioną z numerem trzecim.

Wynik spotkania drugiej rundy (1/8 finału):

Urszula Radwańska (Polska, 7) - Donna Vekić (Chorwacja) 6:4, 6:1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama