Reklama

Reklama

WTA w Madrycie. Magda Linette przegrała i odpadła w pierwszej rundzie

Polska tenisistka Magda Linette przegrała z Saisai Zheng 2-6, 6-3, 1-6 w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie.

Obie zawodniczki plasują się w podobnym miejscu w światowym rankingu, Linette jest sklasyfikowana na 48. a Chinka na 57. miejscu.

Pojedynek na kortach ziemnych w Madrycie był ich drugim, po raz pierwszy spotkały się w 2014 roku, wówczas lepsza była Linette, która triumfowała w całym turnieju rangi challenger w Ningbo.

Linette źle rozpoczęła mecz, od podwójnego błędu serwisowego. Została przełamana w pierwszym gemie, w trzecim miała ogromne problemy (obroniła trzy break pointy), ale ponownie zawiodła przy własnym serwisie w piątym i przegrywała już 1-4. 

Cały pierwszy set na swoje konto zapisała Zheng 6-2. Swoją szansę na przełamanie rywalki i odmienienie losów potyczki miała w drugim gemie drugiego seta. 

Reklama

Po długiej walce na przewagi Linette zawiodła jednak, popełniła za dużo błędów returnując forhendem. Ostatnią wówczas piłkę zepsuła wyrzucając piłkę poza kort z bekhendu.

Wymiana "ciosów" w drugim secie przyniosła sukces Polce

Czwarty gem drugiej odsłony przyniósł kolejną szansę na przełamanie dla Linette, ale nie była ona w stanie wykorzystać dwóch okazji na przełamanie. 

Udało się jej to chwilę później i prowadziła 4-2, Chinka momentalnie odpowiedziała "oddając" tym samym, ale Linette zripostowała ponownym przełamaniem. Doprowadziła do remisu, wygrywając seta 6-3.

Do rozstrzygnięcia niezbędny okazał się tie-break, w którym Zheng objęła prowadzenie 1-0 i później wywierając presję na Polce, doprowadziła do swojego zdecydowanego zwycięstwa 6-1. W drugiej rundzie Zheng zagra z Simoną Halep. Linette kończy przygodę z turniejem singla.

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL