Reklama

Reklama

WTA w Lugano. Fręch odpadła w kwalifikacjach po dwudniowym meczu

Magdalena Fręch nie wystąpi w głównej drabince turnieju WTA na kortach ziemnych w szwajcarskim mieście Lugano. W drugiej, decydującej rundzie kwalifikacji polska tenisistka przegrała z Kathinką von Deichmann z Liechtensteinu 3:6, 6:1, 6:7(5).

Mecz 139. w światowym rankingu Fręch ze 186. w tym zestawieniu von Deichmann rozpoczął się w poniedziałek. Przy stanie 3:6, 6:1, 2:3 i 40–40 dla Polki został przerwany z powodu deszczu. Zawodniczki wróciły na kort dopiero późnym wieczorem następnego dnia.

W decydującej odsłonie nie brakowało zwrotów akcji. Fręch odrobiła stratę 0:3 z nawiązką, wygrała bowiem pięć gemów z rzędu. Przy stanie 5:3 nie wykorzystała piłki meczowej, a w 12. gemie sama dwukrotnie była o punkt od porażki. W tie-breaku prowadziła z kolei 4-1, ale pozwoliła przeciwniczce wrócić do gry.

Reklama

W pierwszej rundzie eliminacji 20-letnia tenisistka z Łodzi wygrała z Francuzką Amandine Hesse.

W deblu w Lugano (pula nagród 250 tys. dol) zaprezentuje się Alicja Rosolska, która razem z Amerykanką Abigail Spears jest rozstawiona z numerem drugim.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama