Reklama

Reklama

WTA w Carlsbadzie: Urszula Radwańska - Jelena Janković 6:2, 4:6, 6:3

Urszula Radwańska wygrała z byłą liderką światowego rankingu - Serbką Jeleną Janković 6:2, 4:6, 6:3 w meczu drugiej rundy turnieju WTA na twardych kortach w Carlsbadzie (pula nagród 795 707 dolarów). Polka awansowała do ćwierćfinału.

Urszula po raz pierwszy przełamała serwis rywalki po zaciętej walce w 4. gemie. Prowadząc 3:1 musiała bronić break-pointa, ale wyszła z opresji obronną ręką.

Janković popełniała masę niewymuszonych błędów, a Radwańska czuła się coraz pewniej na korcie. 

W dwóch kolejnych gemach obie tenisistki wykorzystały atut własnego podania, a w ósmym Ula po raz drugi przełamała podanie rywalki. Pierwszą partię zakończył podwójny błąd serwisowy Serbki.

Janković rozpoczęła drugiego seta od wygrania gema przy serwisie Polki. Serbka zaczęła grać zdecydowanie lepiej i gładko wygrała drugiego gema przy własnym podaniu. W kolejnym miała break-pointa, lecz tym razem Radwańska obroniła się i zmniejszyła straty, a po chwili odrobiła stratę przełamania.

Reklama

Janković jednak błyskawicznie odzyskała prowadzenie, pozwalając serwującej Polce zdobyć tylko punkt w 5. gemie. Serbka starała się narzucić swoje warunki gry, ale mimo tego Radwańska potrafiła przyspieszyć i wymusić na rywalce kolejne błędy. Dzięki odważnym zagraniom po raz drugi odrobiła stratę przełamania i doprowadziła do remisu 3:3. Janković znów odzyskała prowadzenie, ale w kolejnym gemie Radwańska grała kapitalnie i ograła serwującą przeciwniczkę do zera.

Dziewiąty gem okazał się kluczowy dla losów drugiego seta. Radwańska obroniła trzy break-pointy i po niesamowitej wymianie stanęła przed szansą objęcia pierwszego prowadzenia w drugim secie. Jednak Janković nie bała się podejmować ryzyka i to ona wygrała trzy piłki z rzędu, a po chwili pewnie wykorzystała atut własnego podania i zwyciężyła 6:4.

Na początku decydującego seta obie tenisistki utrzymywały własne podanie, ale w 6. gemie Janković popełniła dwa błędy, a kolejne dwa punkty sprezentowała Polce psując serwis. Radwańska objęła prowadzenie 4:2 i świetnie wykorzystywała przestój w grze rywalki. Kolejnego gema wygrała "na sucho"!

Po dwóch godzinach i 12 minutach Ula miała pierwszą piłkę meczową, ale po niesamowicie zaciętej walce Janković obroniła własne podanie. Jednak w kolejnym gemie Polka nie pozwoliła rywalce zdobyć nawet punktu i wygrała całe spotkanie 6:2, 4:6, 6:3.

Kolejną rywalką Polki będzie turniejowa "jedynka" - Białorusinka Wiktoria Azarenka.

Autor: Mirosław Ząbkiewicz

1/8 finału

Jelena Janković (Serbia, 6) - Urszula Radwańska (Polska) 2:6, 6:4, 3:6

Dowiedz się więcej na temat: urszula radwańska | tenis | Carlsbad | Jelena Jankovic

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama