Reklama

Reklama

WTA ukarało organizatorów turniejów tenisowych. Chodzi o wykluczenie Rosjan

Poruszenie wywołała decyzja WTA o ukaraniu organizatorów trzech turniejów, które poprzedziły Wimbledon. Ta jest związana z niedopuszczeniem rosyjskich i białoruskich tenisistów do rywalizacji na kortach.

Od początku wojny w Ukrainie większość federacji sportowych zaczęła stopniowo nakładać sankcje na rosyjskich i białoruskich sportowców. W przypadku tenisa tylko organizatorzy Wimbledonu zdecydowali się na to, aby nie dopuścić do rywalizacji przedstawicieli tych krajów.

W związku z decyzją organizatorów, władze ATP i WTA poinformowały, że w tym roku nie będą przyznawane punkty do rankingu.

Kary finansowe wymierzone w Brytyjczyków

Teraz WTA podjęła kolejny krok. Tym razem okazuje się, że organizatorzy trzech turniejów, które poprzedzały Wimbledon, zostali objęci karą finansową.

Reklama

Czytaj też: Ojciec Nicka Kyrgiosa węszy spisek na Wimbledonie. Niepokojące oskarżenia

Kary dotknęły All England Club oraz Lawn Tennis Association, czyli organizatorów turniejów w Eastbourne, Nottingham i Birmingham. Łącznie ma chodzić o 827 tysięcy funtów.

Organizatorzy nie zgadzają się jednak z WTA i już zapowiedzieli odwołanie się od decyzji. Brytyjczycy i tak będą musieli jednak zapłacić grzywnę, bo tylko wtedy WTA zgodzi się na przyjęcie odwołania.

 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL