WTA Moskwa: Capriati za burtą!

Rozstawiona z numerem 1 Jennifer Capriati odpadła w II rundzie halowego turnieju WTA Kremlin Cup (pula nagród 1,3 mln dolarów), który rozgrywany jest w Moskwie.

Amerykanka uległa po dramatycznym trzysetowym meczu reprezentantce gospodarzy Jelenie Bowinie 6-4, 4-6, 6-7 (3-7).

Capriati, dla której był to pierwszy mecz w stolicy Rosji (w I rundzie miała wolny los), powtórzyła niejako "swój" wyczyn z US Open, gdzie przegrała "wygrany" już mecz w półfinale z Justine Henin-Hardenne.

Tym razem sklasyfikowana na 5. miejscu w rankingu WTA Capriati prowadziła w trzecim secie ze znacznie niżej notowaną rywalką (32. WTA) 5-3 w trzecim secie, miała piłkę meczową i... zaczęła w zastraszającym tempie tracić punkty. Wprawdzie przy stanie 5-6 Amerykanka zdołała obronić dwa meczbole, ale ta sama sztuka nie powiodła się już w tie-breaku.

Oprócz Bowiny awans do ćwierćfinału wywalczyła w środę Amelie Mauresmo, rozstawiona z numerem drugim. Francuzka na początku maja wygrała J&S Cup, który w tym roku po raz pierwszy miał wyższą

rangę wśród imprez z cyklu WTA Tour. Na jego uczestniczki czekała pula nagród w wysokości 700 tysięcy dolarów.