Reklama

Reklama

WTA Miami: Serena zwycięska!

Rozstawiona z numerem 1 Serena Williams wygrała turniej WTA Nasdaq 100 Open (pula nagród 3,06 mln dol.), który zakończył się w Key Biscyane na przedmieściach Miami.

Amerykanka, dla której był to pierwszy start po 8-miesięcznej przerwie, gładko pokonała w meczu finałowym Rosjankę Jelenę Dementiewą 6-1, 6-1.

Reklama

50-minutowy pojedynek był najbardziej jednostronnym w 20-letniej historii imprezy rozgrywanej na Florydzie. Williams, który straciła w drodze do finału zaledwie jednego seta, dosłownie "zdmuchnęła z kortu" rozstawioną z "5" Rosjankę.

- Mówiąc szczerze nie oczekiwałam, że wygram swój pierwszy turniej po powrocie - powiedziała Serena, która na początku spotkania finałowego była lepsza w 12 wymianach z rzędu, a później potrafiła nawet wygrać 11 gemów z kolei.

Monica Seles była ostatnią zawodniczką, która zwyciężyła w pierwszym turnieju po przynajmniej 6-miesięcznej przerwie. Seles w 1995 wygrała w Toronto po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej niesławnym atakiem nożownika w Niemczech.

- Ona mnie zainspirowała - przyznała Williams, która wygrała 13. mecz z rzędu i wywalczyła 24. tytuł w imprezach WTA Tour. - Pomyślałam: jeśli Monica mogła to zrobić, to może ja przejdę przynajmniej przez kilka rund.

Wynik finału

Serena Williams (USA, 1) - Jelena Dementiewa (Rosja, 5) 6-1, 6-1

Dowiedz się więcej na temat: serena williams | turniej | williams | miami | WTA | Serena | serena williams

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama